Izvieto auto numura zīmju noteikšanas kameras

To, kā darbojas auto numura zīmju noteikšanas kameras, stāsta Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns. Šobrīd Kuldīgā ir izvietotas trīs šādas kameras, drīz būs arī ceturtā. Kārtību dažādās vietās pilsētā palīdz uzraudzīt vairāk nekā 90 videonovērošanas kameru, tomēr nereti ar tām nepietika, lai pierādītu pamanīto pārkāpumu. Tāpēc sarunās ar Valsts policijas pārstāvjiem drošības uzlabošanai pašvaldība lēmusi arī par šādu auto numura zīmju noteikšanas kameru iegādi.

Kaspars Šabāns: “Mēs varam skaidri un gaiši pieradīt, ka tai vietā automašīna bija konkrētā laikā. Tiek uzglabāts datu bāzē pietiekamu laiku. Lielākie pieprasītāji ir Valsts policija.”

Jāteic, ka Valsts policija šādas kameras neizvieto. Iegādāties un uzturēt tās vai nē - izlemj pašvaldības. Bet jau pirmajos gada mēnešos ar šo kameru palīdzību, piemēram, Kuldīgas novada pašvaldības un Valsts policijai izdevies uzsākt vairāk nekā 20 administratīvo lietvedību.

Ainārs Skrickis, Valsts policijas pārstāvis, saka: “Raksturīgākie pārkāpumi - apzinātās sānslīdes radīšana - ir arī atspaids daudzos satiksmes negadījumos, kur atstājuši negadījuma vietas, kur aizbraukuši, neziņojot Valsts policijai. Abām policijām mērķis viens - nodrošināt sabiedrisko kārtību.”

Savukārt Skrundas novada pašvaldībā atzīst, ka pagaidām nedomā par numura zīmju atpazīšanas kameru iepirkšanu, jo līdzekļi tiek novirzīti video novērošanas kameru skaita palielināšanai. Tās vairāk palīdz tieši kārtības uzturēšanai pilsētā. Bet arī ar šīm kamerām konstatēti pārkāpumi satiksmē un fiksētie materiāli nodoti Valsts policijai.

Skrundas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Andis Doniņš pauž: “Mums ir izvietotas visos virzienos, visi nosegti. Ar tām, kas ir, ir pietiekami efektīvi, tāpat varam saskatīt arī numurus. Numura noteicējs būtu vajadzīgs, bet tas vairāk atspaids Valsts policijai, zinot, kāda mašīna jāskatās, tad var apskatīties.”

Valsts policijā atzīst, ka sadarbība ar pašvaldībām šai jomā dienestam ir nozīmīga un nepieciešama.


Foto: unsplash.com