“Ja jābrauc katru dienu uz darbu, tas ir vāks.” Mežotnieki sašutuši par ceļu stāvokli

Bauskas novada Mežotnes pagasta iedzīvotāji sašutuši par slikto ceļu stāvokli. Lai gan uz pagastu ved divi ceļi, no kuriem viens remontēts tikai pirms diviem gadiem, abi pašreiz ir gandrīz neizbraucami. Dažu dienu laikā vairāk nekā trīs simti iedzīvotāju parakstījuši vēstuli ceļu apsaimniekotājam “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) ar prasību noasfaltēt vismaz vienu ceļu.

Mežotnes pagasta Strēlniekus no A7 šosejas šķir vien pieci kilometri, kas trīs gadalaikos no četriem ir gandrīz neizbraucami.

Uz Mežotnes pagasta Strēlniekiem ved divi ceļi. Viens ir valsts nozīmes vietējais ceļš. Otrs – reģionālās nozīmes ceļš. Kā stāsta kāda Mežotnes pagasta iedzīvotāja, abu ceļu kvalitāte praktiski neatšķiroties. 

Uz Strēlniekiem dodamies pa vietējās nozīmes ceļu. Ar vidējo ātrumu 30 km/h 15 minūšu laikā esam nokļuvuši ciematā. Ieraugot televīzijas kameru, savu sāpi par ceļa stāvokli ir gatavs izteikt ikviens. 

Vietējie rāda gan bedrēs sadauzītas autoriepas, gan sūdzas, ka bērni un mazbērni pat vairs negribot braukt ciemos. Sliktie ceļi ietekmējot arī pagasta kultūras dzīvi. Ja nekas nemainīšoties, drīzumā varot palikt arī bez pārtikas. “Visi, kas atbrauc uz veikalu, ved preces, saka: “Šausmas, kāds tas jūsu ceļš.” Nu kāpēc man tas katru nedēļu ir jādzird? Ko es varu izdarīt? Es neko nevaru izdarīt,” saka veikala pārdevēja Sigita Holodņaka.

Tomēr mežotnieki nolēmuši nepadoties. Četru dienu laikā savākuši vairāk nekā trīssimt parakstus vēstulei, kurā aicina LVC saremontēt vismaz vienu ceļu. “Ja jābrauc katru dienu uz darbu, tas ir vāks vienkārši. Pansionātam no Derpeles vēl trīs reizes dienā ved ēdienu. Ja jābrauc ātrajai palīdzībai, piedodiet, vai nu tas cilvēks nobeidzas, kamēr viņu izved, vai.. es nesaprotu šo,” saka iniciatīvas rosinātājs Valdis Rumba.

Vēstule ar savāktajiem parakstiem nosūtīta LVC Zemgales nodaļai, un plānots to nosūtīt arī Satiksmes ministrijai. Atbilde vēl neesot saņemta, savukārt mums LVC rakstiskā komentārā skaidro, ka abiem autoceļiem tuvākajā laikā plānota tikai ikdienas uzturēšana “V1037 Dāliņi-Garoza-Strēlnieki atjaunošanas vai pārbūves darbi tuvākajā laikā netiek plānoti. 2022. gadā šī autoceļa grants segums novērtēts ar vērtējumu “labs”. P94 Jelgava-Staļģene-Code 2020. gadā 6,6 kilometru garā posmā veikta grants seguma atjaunošana, 2022. gadā grants segums šajā posmā novērtēts ar vērtējumu “labs”.