“Jā” vai “nē” Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

Apkopojot kolektīvu vadītāju viedokļus par to, vajadzētu vai nē šogad rīkot Skolēnu dziesmu un deju svētkus, tika saņemti daudz atteikumi. Kolektīvu vadītāji aizbildinājās, ka ir ļoti noguruši, joprojām nevar uzsākt pilnvērtīgu mēģinājumu procesu, kā arī viņi nevēlētos uzņemties atbildību par to, ja kāds no bērniem saslimtu ar šo vīrusu tieši svētku laikā.

BDK “Stariņš” un TDA “Venta” vadītāja Zita Serdante saka: “Par iešanu laukā visiem pozitīvi, ļoti gaida šos mēģinājumus. Attiecībā uz dziesmu svētkiem - vecāki iedalījās trīs kategorijās, ir kas kategoriski nē, tad ir tādi, kas saka, tas bardaks apnicis, lai brauc. Tad ir tādi, kas saka - neesam sajūsmā par braukšanu uz Rīgu, bet, ja viss pulciņš brauks, tad brauksim.”

Kuldīgas 2. vidusskolas direktore Guntra Buivida pauž: “Man ir ļoti skarbs viedoklis. Es uzskatu, ka dziesmu un deju svētki ir svēts notikums. Uz šo brīdi vienalga, kurā variantā, kā tas ir plānots, tā būs parodija par dziesmu svētkiem. Tagad patiesībā tā būs ekskursija uz Rīgu, kur var braukt, kas grib.”

Kuldīgas 2. vidusskolas mūzikas skolotāja Jana Paipa uz svētkiem ar saviem audzēkņiem brauktu labprāt, bet ar mēģinājumiem brīvā dabā vēl nesteidzas. “Dziedot vairāk process stāvus vai sēdus, es neriskēju vēl ar jauniešu un bērnu veselību, strādājam Zoom.”

“Sākumā domāju, ja nav, tad nevajag mākslīgi uzturēt. Gatavojamies nākamajiem! Tagad pēc pēdējiem tādiem, kad Agra Bērziņa ko runāja, ir iedevuši nelielu enerģiju, bet problēma, vecāki sāk zvanīt - skolotāj, nekā personīga, bet nelaidīsim. Tagad septiņi. Kā tas virzīsies uz priekšu - grūti patreiz pateikt,” saka Ēdoles pamatskolas deju kolektīvu vadītāja Inese Poriķe.


Foto: latviesi.com