Jāņa pieredze Bruknas kalna svētību kopienā

Vasaras izskaņā visu Latviju satricināja ziņas no Bruknas Kalna svētību kopienas, kur konstatēti bērnu tiesību pārkāpumi. Garas darba stundas, liegta medicīniskā palīdzība, kā arī pret bērniem vērsta fiziskā un emocionālā vardarbība. Savu viedokli par to, vai šie pārkāpumi tiešām notika, un kāda atmosfēra valdīja augustā Bruknas Kalnu svētību kopienā, RETV ziņu dienestam atklāja Jānis Menke.

Limbažnieks Jānis Menke ar Bruknas Kalna svētību kopienu jau trīs gadus pēc kārtas ir devies svētceļojumā uz Aglonu. Šogad došanās svētceļojumā aizkavējās, līdz ar to, nejaušības pēc četras dienas viņš pavadīja kopienā līdzās pārējiem jauniešiem. Jānis atzīst, uzreiz piekritis uzkavēties kopienā, un izbaudīt darba ikdienu kopā ar pārējiem jauniešiem. Viņi tur bija apmēram desmit jaunieši vecumā no 14 -18 gadiem.

Pirms darbu sākšanas, priesteris Andrejs Mediņš izraudzījās vienu cilvēku, kurš būs atbildīgs par darba uzraudzīšanu. Jānis atzīst, visi tur sastaptie pieaugušie cilvēki ir bijuši laipni un izpalīdzīgi. Bruknas kalna kopienas virzienā tika raidīti pārmetumi, ka nepilngadīgajiem nav iespēju saņemt medicīnisko palīdzību, ja tā ir nepieciešama. Tāpat esot bijuši gadījumi, kad bērni, strādājot uz lauka, karstuma, ilgo darba stundu un ūdens trūkuma dēļ ir jutušies slikti.

Jānis ir pārliecināts, ka kopienā pielietotā darba terapija ļoti palīdz jauniešiem mainīties. Pēc viņa novērojumiem, viņi ir mierīgāki, nepavada lielāko dienas daļu pie datoriem vai viedierīcēs.

Sūdzības notikušajiem pārkāpumiem rakstījis kāda iesaistīta persona. Iespējams, kāds jaunietis, kuram režīms bijis grūtu un nav apmierinājuši attiecīgie apstākļi. Tiesa, tas, kurš ir sniedzis ziņojumu, nav zināms, tomēr ReTV uzrunātajam puisim ir sava versija

Jānim joprojām ir saglabājies kontakts ar vienu no kopienas jauniešiem, ar ko viņš regulāri sazinās. Fizisku vardarbību viņš tur nepieredzēja, tāpēc ir izbrīnīts par pretēju medijos izskanējušo informāciju. Arī Jāņa tēvs, kurš sājā reizē no intervijas kameru priekšā atteicās, atzīst- ja viņam nebūtu simtprocentīga pārliecība - tur viss ir kārtībā, savu bērnu tur nevestu. Tikmēr valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija informē- visi lietas materiāli nodoti valsts policijai un turpinās izmeklēšana.

Jānis Menke pārliecinoši saka- arī nākamgad dosies svētceļojumā ar Bruknas kalna svētību kopienu, un cer, ka šobrīd radusies situācija atrisināsies. Kā tā atrisināsies, to rādīs laiks.