Jau drīzumā “No Piena ceļa nākuši: Sēlijas identitāte” 1.raidījums par Dvieti

Janvārī Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstinās ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietvers 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Nesen pieņemtais Latviešu vēsturisko zemju likums, kurā Sēlija izdalīta atsevišķi no Zemgales un Latgales, radījis pilsoniskās sabiedrības aktivitātes vilni Sēlijā. Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”, kas apvieno vairāk nekā 30 Sēlijas lauku kopienas, veic apjomīgu kopienu izpētes darbu. 28 Sēlijas kopienām tapušas grafiskās identitātes zīmes un veiktas intervijas ar vietējiem iedzīvotājiem. 

Raidījumu ciklā “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” tiks aplūkotas 12 Sēlijas kopienas, katrā raidījumā stāstot par konkrētā ciemata ikdienas dzīvi, tūrismu, kultūrvēsturi un citām tēmām. Filmēšanas komanda, apceļojot Sēliju, tikusies ar daudziem stipriem sēļiem, kuru uzņēmība, darba spars un radošums ne tikai attīsta konkrēto apdzīvoto vietu, bet arī veido Sēliju par daudzveidīgu, vēsturisku, patstāvīgu un harmonisku zemi.

12 video stāstos varēs iepazīt Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas. 

1.raidījumā iepazīsim Dvieti – vienu no Augšdaugavas novada ciematiem. Viesosimies lauku sētā “Vidzemnieki”, kur par pāviem, alpakām un citiem dzīvniekiem stāstīs Mini Zoo saimniece Olga Glaudāne. Piedalīsimies Dvietes muižas svētkos, kur iepazīsimies ar biedrības “Dvietes vīnogas” vadītāju, Paula Sukatnieka muzeja “Apsītes” vadītāju Vandu Gronsku un uzņēmēju Daci Tamani. Savukārt sarunā ar uzņēmēju Daci Stapkeviču izzināsim, ar ko īpašs ir Dvietes saldējums.

1.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 3. janvārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 4. janvārī pl.12:00 un 8. janvārī pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 5.janvārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien 6. janvārī ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 7. un 8. janvārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2022