Jau gandrīz pusgadu Talsos darbojas modeļu skola

Modeļu skolā Talsos mācās 40 meitenes, kas sadalītas pa četrām grupām. Interese bijusi daudz lielāka, un iespēju ieskatīties modeļu ikdienā ieguva tās, kuras pieteicās pirmās. Pieņemta tiek ikviena - neatkarīgi no parametriem, jo prasme izkopt savu ārējo un iekšējo “es” noder ikvienai meitenei un sievietei arī ikdienā.

“Deam Model Management” īpašniece Džeina Amatniece stāsta: “Tas noder jebkur, piemēram, ejot uz veikalu. Ja mēs mākam ar tādu enerģiju aiziet un sevi skaisti un graciozi pasniegt, tad mēs esam vienkārši super meitenes, sievietes. Un, jā, modeļu skolas tāda lielākā doma ir uzņemt jebkuru, iemācīt jebkurai meitenei, bet primārais, protams, sniegt šīs zināšanas, lai kļūtu par profesionālu modeli.”

Visu laiku būt mājās ir psiholoģiski smagi ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem un jauniešiem, tāpēc novembrī, sākoties ārkārtējai situācijai, Džeina Amatniece nolēma iesākto ideju turpināt un rast variantus, kā nodarbībām notikt ārā. Tas arī parāda, ka modelēm nākas strādāt arī ekstrēmos apstākļos.

Džeina Amatniece: “Pagājušajā nedēļā mums bija pie Vilkmuižas ezera fotosesija. Bija auksti. Tev ir jāsamierinās ar kaut ko, lai būtu tie darba augļi. Un bildes izdevās lieliski. Par to man arī pašai prieks. Un viņas redz - jā, bija auksti, bet ir skaisti.”

Kā rūpēties par savu psiholoģisko garīgo stāvokli, kā sevi pasniegt, kā pareizi uzlikt kosmētiku, kā veselīgi ēst – tās ir tikai dažas no lietām, ko meitenes apgūst modeļu skolā.

Modeļu skolā var mācīties jebkura meitene, bet tās, kas atbilst konkrētiem parametriem, darbojas arī modeļu aģentūrās. Trīs no meitenēm jau iesaistījušās talsinieces vadītajā modeļu aģentūrā, bet modeļu skolā mācās arī citu aģentūru modeles. Lai graciozi prezentētu apģērbu un pa mēli pārvietotos viegli kā pūciņa, aiz tā slēpjas smags darbs, ko varēja novērot arī nodarbībā.

Modeļu skolas dalībniece Megija Gruika saka: “Pēc horeogrāfijas nodarbībām mēs tiešām esam ļoti nogurušas. Un, piemēram, šodien mums ir horeogrāfija, bet pēc tam mums vēl ir jāstaigā uz papēžiem pirmo reizi. Tas būs tāds neliels izaicinājums.”

Pazudis latviešu kūtrums, stīvums un nu jau meitenes defilē ar enerģiju – darba augļus var redzēt jau pēc pirmajiem mācību mēnešiem.

Horeogrāfe Megija Upesjozupa saka: “Sākumā meitenes bija kautrīgas, ierāvušās sevī, negribēja baigi kustēties, atvērties. Tagad jau mēs esam kā draudzenes visas. Ir izveidojusies stāja (tas, protams, pateicoties arī defilē nodarbībām), meitenes atveras, atbrīvojas, mēs varam arī improvizēt.”

Interesi par iespēju mācīties modeļu skolā izrādot arī puiši, taču Džeina uzskata, ka šobrīd viņas zināšanas un pieredze ļauj strādāt tikai ar meitenēm. Šobrīd notiek pieteikšanās jaunām grupām, kas mācības uzsāks maijā, bet pirmās meitenes izlaidumu svinēs augustā.


Foto: “Deam Model Management” arhīvs