Jaunā bobsleja un skeletona sezona sāksies Siguldā ar diviem posmiem pēc kārtas

Siguldas bobsleja, skeletona un kamaniņu trasei uzticēti pirmie divi Pasaules kausa etapi jaunajā sezonā. Ja skeletonā un bobslejā sievietēm tie būs divi posmi jeb divas sacīkstes divu nedēļu laikā, tad bobslejā vīriešiem notiks četras sacīkstes divnieku konkurencē. Tas paver labas izredzes Latvijas divnieku komandām izcīnīt augstas vietas Pasaules kausa kopvērtējumā - no astoņiem posmiem tieši puse - četri posmi - notiks Siguldas trasē.

Jaunā Pasaules kausa izcīņas sezona sāksies jau novembra vidū - no 16. līdz 29.novembrim divas nedēļas Siguldā. Pēc tam - vienas nedēļas pauze, bet jau no 7. līdz 20.decembrim divas nedēļas sacensības risināsies Austrijā, Īglsas trasē. Paredzams, ka Īglsā varētu notikt četri posmi četrinieku konkurencē.

Pēc Jaunā gada pirmie mači risināsies Vācijas trasē Vinterbergā, nākamajā nedēļā - Šveicē, Sanktmoricā, un pēc tam atkal Vācijā, citā trasē - Kēnigszē.

No 1. līdz 14.februārim notiks Pasaules čempionāts, kas ticis pārcelts no Leikplesidas trases ASV un Altenbergas trasi Vācijā. Savukārt Pasaules kausa pēdējais, astotais posms notiks marta vidū, kad sportisti sacentīsies jaunuzceltajā Pekinas trasē Ķīnā, kur 2022.gada notiks Olimpiskās spēles.

Šī ir pirmā sezona mūsdienu bobslejā, kad pasaules līmenī nevienas sacensības notiek aizvadītas Ziemeļamerikas trasēs.

Savukārt Siguldas trasē novembra beigās notiks pirmais posms pasaules seriālā monobobslejā sievietēm. Šī disciplīna iekļauta olimpiskajās spēlēs un debiju piedzīvos Pekinas spēlēs. Vēlreiz monobobslejistes Siguldā atgriezīsies decembra vidū, kad kopā ar pasaules seriāla ceturto posmu notiks arī Eiropas kausa posms bobslejā un skeletonā.

Foto: Viesturs Lācis / bobslejs.lv