Jaunā gada brīvdienās 166 avārijas - mazāk nekā Ziemassvētkos

Jaunā gada trīs brīvdienās ceļu satiksmē fiksēti teju 800 pārkāpumi, to skaitā par ātruma pārsniegšanu un auto vadīšanu alkohola reibumā. Salīdzinājumā ar pērno gadu šajā pašā laika posmā pārkāpumu skaits bijis vairāk.

Jaunā gada brīvdienās fiksēti 166 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 22 autovadītāji. Lielā problēma, ka vairāki autovadītāji pieķerti stiprā alkohola reibumā, tas ir, virs 1,5 promiles. Kopumā tādi vadītāji bija 36. Savukārt 2020. gada sākumā divās Jaunā gada brīvdienās notika 92 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 12 cilvēki.

Pirmajā Jaunā gada darba dienā ReTV devās reidā ar Valsts policijas (VP) pārstāvjiem, lai konstatētu, kāda situācija ir uz autoceļiem pēc svētkiem. “Lielākie brīnumi sākas, ja brīvdienas tautai ir divas, trīs dienas, nedod Dievs, arī četras, tad nāk ārā visādi brīnumi,” atzīst Jānis Bērtulsons, VP Vidzemes reģiona Kārtības policijas pārstāvis.

Pirmie divi pārkāpēji bija fiksēti pilsētā par ātruma pārsniegšanu. “Tur ir brīdinājums vai 40 km/h, tam “Audi” variantā bija pilsētā jau brīdinājumi salikti, tad, ja šim pārkāpējam sodu nav, tad varam dot brīdinājumu,” saka Edgars Jansons, VP Vidzemes reģiona satiksmes uzraudzības jaunākais inspektors.

Jaunā gada brīvdienās pozitīvu rezultātu ekspresdiagnostikas tests uzrādīja diviem braucējiem.

Dominējošie pārkāpēji ir vīrieši vecumā no 31 līdz 50 gadiem. Savukārt brīvdienas pozitīvi iezīmējās, ka negadījumu skaits bija mazāks nekā Ziemassvētkos, kad notika 331 avārija, kurās cieta 41 cilvēks.