Jauna kārtība skaistumkopšanas salonos

Jau trešo dienu skaistumkopšanas salonos jāievēro jaunā kārtība, kas paredz, ka gan pakalpojuma sniedzējam, gan saņēmējam jāvar uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai arī derīgu, negatīvu testa rezultātu. Mazās frizētavas vairāk orientēšoties uz “zaļo režīmu”, savukārt lielajās raizējas, ka klienti nevēloties veikt dārgos testus, apkalpošoties pie speciālistiem, kas strādā pelēkajā zonā mājās.

Pārejas periods frizieriem, manikīriem, pedikīriem un podologiem ir beidzies. No 1.septembra šo pakalpojumu var sniegt divos režīmos: “zaļajā”, kur viss notiek tāpat kā pirms pandēmijas, vai “dzeltenajā”, kur jālieto sejas maskas un jāievēro distance. “Pats pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs izvēlēties, kādā režīmā viņš strādā, bet tas vienojošais ir tas, ka jebkuram, šobrīd arī frizierim, manikīra meistaram vai pedikīra meistaram, ir jābūt sertifikātam, kas apliecina vai nu pārslimošanu, vai vakcinācijas faktu, vai faktu, ka ir veikts laboratorisks tests, kas uz doto brīdi ir derīgs,” saka Solvita Muceniece, Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta vadītāja.

Kādam no sadarbspējīgiem sertifikātiem jābūt arī klientam. Izņēmums ir individuālu pakalpojumu sniegšana atsevišķā telpā. Mūsu apciemotajās mazajās frizētavās problēmu neesot. Meistari ir vakcinēti un gatavi strādāt “zaļajā” režīmā. Frizētavas “Māra” saimniece esot vakcinēta. Tā kā telpā strādā viena, var apkalpot jebkuru klientu. “Man ir pastāvīgie klienti, ar katru es izrunāju. Vairāk vakcinēto. Pirms pirmā septembra nāca skolēni, un arī teica, ka domā vakcinēties,” Māra Sičevska, frizētavas “Māra” saimniece.

Māras kliente priecājas, ka var pucēties bez maskas, tomēr frizieri nemainītu, ja arī tā nebūtu. Sarežģītāka situācija ir lielajos skaistumkopšanas salonos, jo pirmās dienas pierādījušas, ka vakcinēti esot aptuveni 60% klientu. Pagaidām neviens no pierakstiem vēl neesot atcelts, bet bažas, ka klientu skaits, kam nepieciešami testi, saruks. “Pēc man zināmās informācijas lētākais ir “Rimi” veikalā par septiņi eiro. Ne visi klienti būs gatavi maksāt septiņus eiro, lai saņemtu pakalpojumus salonā. Tas nozīmē to, ka mums kā skaistumkopšanas jomai drauds ir tas, ka šie klienti apmeklēs frizierus, kuri strādā mājās, un apkalposies tur bez testēšanas. Diemžēl ar to mums nāksies saskarties,” pauž Evija Butevica, skaistumkopšanas salona “Skaistuma ēra” saimniece.

Diemžēl arī ne visi meistari varot strādāt “zaļajā režīmā”, kamdēļ jau daži cilvēki neesot veikuši pierakstu. Kā skaidro Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijā, jaunā kārtība vakcinēties nemudināšot ne meistarus, ne klientus.

Pašreiz, strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19, valdība var lemt par izmaiņām esošajā regulējumā.


Foto: Freepik