Jaunas skolas vietā jauna piebūve

Pēc divām nedēļām Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskolas moduļu tipa piebūvei beidzas nomas līgums, tāpēc dome pieņēmusi lēmumu uzbūvēt nedaudz lielāku pašvaldībai piederošu moduļu tipa piebūvi. Vecāki, kuri par jaunas skolas būvniecību cīnās jau vairāk nekā sešus gadus, to uzskata par naudas šķērdēšanu, jo vietu trūkumu jauna piebūve neatrisinās. Turklāt - pirms trim gadiem pašvaldība jau iegādājusies zemes gabalu jaunajai skolai.

Moduļu piebūve pie Pļavniekkalna skolas šeit atrodas jau kopš 2010. gada. Pēdējos sešus gadus vecāki ir cīnījušies par to, lai uzbūvētu jaunu sākumskolu. Tomēr pašreizējā dome lēmusi šīs piebūves vietā izveidot citu piebūvi. Pēc izglītības pārvaldes datiem, desmit gadu laikā Pļavniekkalna sākumskolā skolēnu skaits palielinājies teju par 30%. Šajā mācību gadā skolā mācījās 196 bērni. Esošā šaurība moduļbūvē apnikusi gan skolotājiem gan vecākiem. “Skolotāja palīgs, skolotāja Daina strādāja noliktavā. Noliktavā bija ielikts galdiņš, kur viņai bija nodarbības ar bērniem un sarunas ar vecākiem,” stāsta Iveta Kalniņa, Pļavniekkalna sākumskolas skolotāja.

Skolotāji vismaz publiski gan piekrīt jaunas piebūves būvniecībai, kas ļaus skolā uzņemt vēl 112 audzēkņus, justies mazliet ērtāk pēc iespējas ātrāk. Tikmēr vecāki uzskata, ka jāizmanto jau 2019. gadā gandrīz par 300 000 šiem eiro jaunas skolas būvniecībai iegādātais zemes gabals “Abuli”, bet jauna, pašvaldībai piederoša piebūve ir tikai naudas šķērdēšana.

Vecākus neapmierina arī tas, ka jaunās piebūves būvniecības laikā skolēni mācīsies Ķekavas centrā tā sauktajā “sarkanajā skoliņā”, bet, būvējot jauno skolu, mācības varētu turpināt šeit pat.

Pret kārtējo jaunas skolas būvniecības atlikšanu, paraksti tiek vākti portālā “Mana balss”, kur līdz šodienai parakstījušies 515 cilvēki. “Mēs arī ļoti daudzi vecāki uzsvērām, ka varbūt ieguldām pēc iespējas mazāk naudas, lai varētu iekrāt tai nākotnes skolai. Tāds bija mūsu mērķis, ka nevajag nelietderīgi tērēt šo naudu,” saka Ilze Dzene, četru bērnu mamma, iniciatīvas iesniedzēja portālā “Mana balss”.

Novada domes priekšsēdētājs mierina, ka jaunā piebūve vizuāli neatšķiršoties no īstas ēkas, bet piekrīt, ka tā problēmas neatrisinās. Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko: “Pēdējos desmit gados būvētās piebūves Ķekavas novadā neviena nav pilnībā atrisinājusi vietu deficītu, tomēr vairākās vietās šis piebūves ir realizētas. Šobrīd izvērtējot indikatīvās izmaksas, investīcija uz vienu skolēna vietu, šī piebūve ir būtiski finansiāli izdevīgāka nekā iespējamā jaunas skolas izbūve.”

Lētākais piedāvājums piebūves būvniecībai iepirkumā ir 3,5 miljoni eiro bez PVN, savukārt jaunas skolas būvniecība varētu izmaksāt ap 23 miljoniem eiro. Plānots, ka jaunā piebūve tiks uzbūvēta līdz 2023. gada nogalei.


#SIF_NVZ2022