Jaungada nakts, iespējams, būs siltākā novērojumu vēsturē

Jaungada naktī un 1.janvāra rītā gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +8..+11 grādiem, liecina pašreizējā "Global Forecast System" (GFS) prognoze.

Tik augsta gaisa temperatūra 1.janvārī Latvijā līdz šim nav reģistrēta. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Jaungada dienas siltuma rekords ir +9,5 grādi 1984.gadā Jelgavā.

Ja piepildīsies prognoze par gaisa temperatūras paaugstināšanos līdz pat +11 grādiem, vietām valstī tiks pārspēts ne tikai 1.janvāra, bet arī visa mēneša siltuma rekords.

Lai gan nav šaubu, ka gadumijā Eiropas lielākajā daļā būs neparasti silts laiks, pagaidām nevar droši prognozēt, vai rekordaugstā gaisa temperatūra sasniegs arī Latviju vai tomēr paliks dienvidos no Latvijas.

GFS prognozē, ka gaisa temperatūra ap +10 grādiem Latvijā būs tikai dažas stundas un ka 1.janvāra gaitā gaiss kļūs vēsāks, vakarā temperatūrai noslīdot līdz 0..+4 grādiem.

Līdz ar siltumu gadumijā gaidāms arī stiprs dienvidrietumu vējš un lietus, iespējamas lietusgāzes.

Paredzams, ka janvāra sākumā visā Latvijā nokusīs sniegs. Lietus un kūstošā sniega, kā arī ledus iešanas dēļ vietām iespējami plūdi.

GFS ir ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodelis, kas, ik pēc sešām stundām veicot aprēķinus, prognozē laikapstākļus visā pasaulē.


Foto: Freepik