Jaunietis pēc darba pieredzes gūšanas Anglijā un Somijā atgriezies uz dzīvi Jēkabpilī

Arvien biežāk Latvijā izskan stāsti par jauniešu atgriešanos savā dzimtajā pusē. Par to, ka nekur nav tik labi kā mājās, pārliecinājies arī jēkabpilietis Raivis Kucins, kurš iepriekšējo darba pieredzi guva Anglijā un Somijā.

Jēkabpilietis Raivis Kucins jau septiņus mēnešus strādā kokapstrādes rūpnīcā “AmberBirch”, kas atrodas Krustpils novadā. Viņš ir ražotnes elektrotehniķis, un laikā starp divām maiņām puiša galvenie pienākumi ir pārbaudīt, vai viss kārtībā ar elektrību un ražošanas iekārtām, kā arī veikt tehnisko apkopi. Viņa pārziņā ir visu tehnisko un elektrisko sistēmu un iekārtu uzturēšana, labošana un kontrole. Ar darbu puisis ir apmierināts un par došanos atpakaļ uz ārzemēm nedomā.

Raivis Kucins, SIA “AmberBirch” elektrotehniķis: “Biju no sākuma Anglijā, tas bija uz pusgadu, uz vasaras periodu aizbraucu un pēc vasaras vēl trīs mēnešus paliku, pastrādāju, nopelnīju, atbraucu atpakaļ. Pēc tam aizbraucu, pirms septiņiem mēnešiem biju Somijā. Tur arī sanāca tā, ka Jēkabpilī ar darbu bija kā bija, aizbraucu uz ārzemēm, piepelnījos, tad piedāvāja darbu šeit.”

Anglijā Raivis strādāja par pavāra palīgu, savukārt Somijā viņš metināja metāla konstrukcijas. Galvenais iemesls, kādēļ viņš devās uz ārzemēm, bija iespēja vairāk nopelnīt. Tomēr drīz vien viņš nonāca pie secinājuma, ka labāk tomēr ir mājās. Esot Somijā, Raivis no drauga uzzināja par elektrotehniķa vakanci uzņēmumā SIA “AmberBirch” un nosūtīja savu CV. Pēc veiksmīgi izturētām pārrunām Raivis kopā ar meiteni atgriezās Latvijā uz palikšanu.

Raivis Kucins pauž pārliecību, ka arī Latvijā var atrast piemērotu, labu darbu, ja vien ir vēlme strādāt. Jāpiebilst, ka finiera ražotne “AmberBirch”, kas tika atvērta un darbu sāka pagājušajā gadā, sekmīgi veicina remigrācijas procesu. Raivis nav vienīgais uzņēmuma darbinieks, kas ir atgriezies dzimtenē pēc darba ārzemēs. Šobrīd uzņēmumā strādā 67 darbinieki, un 12 no tiem ir remigranti.