Jauno gadu sagaida ar vēlmi par kara beigšanos

Bez tradicionālā pašvaldības rīkotā salūta, bet ar vienotu vēlmi, lai šogad beigtos karadarbība Ukrainā, 2023. gads sagaidīts Jelgavā. Jau vairākus gadus Jaunā gada iestāšanās Jelgavā tiek atzīmēta ne vien pusnaktī, bet arī 25 minūtes vēlāk pēc Jelgavas laika. 

Jelgavniekiem jau par tradīciju kļuvis aizejošā gada pēdējos brīžus pavadīt visiem kopā Pasta salā. 

Izņēmums nebija arī šis gads, vien visi uzrunātie pēc iespējas ātrāk vēlējās atvadīties no aizejošā 2022. gada, kas aizvadīts gan kovida, gan Krievijas uzsāktā kara zīmē. “Man gribētos, lai Ukrainā beidzās viss tas, kas tur notiek, jo nepatīk, ka tur katru reizi šauj,” saka Arīna Freiberga, jelgavniece.

Izgaismotajā un mūziķu pieskandinātajā Pasta salā satiekam arī kinorežisoru Zigurdu Vidiņu, kurš  ReTV atzīst, ka apkārt valdošā svētku atmosfēra izraisot divējādas sajūtas. “Visu laiku nākas domāt, kas notiek Ukrainā, kādos apstākļos viņi sagaida. Cerēsim, ka gads būs visiem labāks. Arī mums un viņiem. Katram ir jārūpējas par tuvākajiem: ģimeni un draugiem. Tas ir tas, ko mēs varam darīt, ko mēs varam paši iespaidot.”

Jelgava ir viena no tām pilsētām, kas šogad lauzusi gadu desmitiem seno tradīciju par salūtu gadumijā, tāpēc pēc Ministru prezidenta un Valsts prezidenta uzrunām seko vien mūzika. Par salūta zalvēm gan parūpējušies paši pilsētnieki. Pusnaktī salūta dārdi atskan teju no visas apkārtnes, pavisam drīz gaismas ziedi uzplaukst arī Driksas krastā.

Arī Jelgavā jaunā gada sākumu sagaida divreiz. Latviju šķērso astoņi meridiāni, tāpēc vietējais laiks atšķiroties no vispārpieņemtā vidējā laika. Svētās Trīsvienības baznīcas torni Jelgavā meridiāns šķērso divdesmit piecas minūtes pēc pusnakts. Salūta zalvju vietā pār Mītavas koncertzālē sanākušajiem šoreiz nolīst konfetī lietus un priecē neliels gaismas šovs. Šajā brīdī gan galvenais, lai tas būtu veiksmīgs un laimīgs.