Jauno mācību gadu uzsāk 219 141 skolēns

Smaidīgi un mazliet satraukti Latvijas skolās šodien atkal atgriežas bērni - prieks mijas ar satraukumu par to, kā mācības ritēs tālāk, arī ar bažām par pedagogu iespējamo streiku. 

Nedaudz nobijušies un satraukušies, ko gaidīt no skolas un kā būs mācīties, ir paši mazākie. Valmieras Viestura vidusskolā šodien divpadsmito pavadībā iesoļoja astoņesmit viens pirmklasnieks. 

Noilgojušies pēc bērniem arī pedagogi, viņu sejās prieks par satikšanos ar jau pazīstajamajiem audzēkņiem, ka arī bērniem, kuri šogad sāk skolas gaitas. Tai pat laikā skolotāji ReTV neslēpj - skumji, ka ministrijā pedagogus nesadzird un jautājums par streiku vēl nav atrisināts. Valmieras Viestura vidusskolas latviešu valodas skolotāja Maira Tiltiņa: “Gribas, lai mani atbalsta arī šajos brīžos un atceras, ka man darba laiks nebeidzas, kad eju mājās pēc stundām, ir sagatavošanās darbs, vēl tajās klašu grupās, kur es mācu, man nav mācību grāmatas, kur īstenot saturu.”

Pirmā skolas diena ieskandināta arī Jelgavas 4.vidusskolā. Un arī šeit skolotāji gatavojas streikam, tomēr vēl cerot uz kompromisiem. Jelgavas 4. vidusskolas skolotājs Miks Vilnis: “Apzinamies, ka tas ietekmēs mācības, bet varbūt daudziem tā nešķiet, mums svarīgākais, lai bērni iegūst izglītību un iegūst kvalitatīvi, tad nāksies tomēr vairāk saraut, bet, ja neko nedarīsim, tad, kā tas ir gadiem, nekas arī nemainīsies.”

 Daugavpilī 1.septembris sagaidīts 13 skolās. Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā ReTV atzīst - te protestus gaida ar dalītām sajūtām, jo daļa pedagogu uzskata, ka tas neko neatrisinās. 

Arī vecāki galvenokārt pauž atbalstu pedagogu centieniem aizstāvēt savas intereses. Skrundas vidusskolas skolnieka mamma Liena Norvaiša: “Katram ir jādomā par savām tiesībām. Es domāju, lai viņi cīnās, ir pelnījuši. Bērni gaida, ka neklātienē mācības, bet ceru, ka būs klātienē.”

Tikmēr skolēni par gaidāmo pedagogu streiku īsti nav pat dzirdējuši. Šodien ir priecīgi satikt draugus un klases biedrus. 

Šogad mācību gads Latvijā sācies arī trīs tūkstošiem Ukrainas bērnu


#SIF_NVZ2022