Jauns raidījums kanālā ReTV - “Latvijas vēsturiskie novadi”

Latvijas valsts prezidents Egils Levits ierosināja un Saeima pieņēma “Vēsturisko zemju likumu”, izdalot piecus Latvijas vēsturiskos novadus: Vidzemi, Zemgali, Latgali, Kurzemi un Sēliju.  ReTV raidījums “Latvijas vēsturiskie novadi” centīsies piecu raidījumu ciklā vienkāršā un intriģējoši izklaidējošā veidā izstāstīt, ar ko tad katrs novads ir atšķirīgs. Kā novada iedzīvotāji izjūt piederību savam novadam, kas ir katra novada galvenās iezīmes un īpatnības.

Raidījuma veidotāji uzskata, ka, lai sasniegtu tik ambiciozu mērķi, ir nepieciešami vismaz divi cilvēki. Viens, kurš nebaidās uzdot jautājumus, un otrs, kurš zina gandrīz visas atbildes. Lomas sadalījās šādi:

Mikus Frišfelds – brīvmākslinieks labākajos gados, kurš šo to atceras no vēstures stundām skolā, šo to ir dzirdējis, noklausoties svešas sarunas un zina gandrīz visus stereotipus par vēsturiskajiem novadiem. Viņš vairāk uzdos jautājumus, ķers sajūtas un iespaidus.

Gatis Krūmiņš – vēsturnieks, Vidzemes Augstskolas rektors. Savukārt Gatis zina, kas, kad un, galvenais, kāpēc Latvijas vēsturiskajos novados ir noticis tieši tā un ne citādāk. Viņam vienmēr azotē ir arī kāds provokatīvs, bet faktos balstīts stāsts par novadu un visas Latvijas vēsturi un šodienu. Rektors vairāk atbildēs uz jautājumiem un skaidros. Kur Gatis netiks galā, viņam palīdzēs viņa zinātnieku komanda, kura darbojas paralēli raidījuma filmēšanai.

Ja arī jums, līdzīgi kā Mikum, ir baltie plankumi zināšanās par Latvijas vēsturiskajiem novadiem, pievienojieties savdabīgajam pētnieku tandēmam kanālā ReTV no 10.oktobra, svētdienās, plkst.20.00 raidījumā “Latvijas vēsturiskie novadi”.