Jauns vides objekts Indrā – noausts labirints

Diedziņš pie diedziņa, lupatiņa pie lupatiņas - tā Krāslavas novada Indras pagastā uzausti daudzi vairāku metru garumā gari deķi. No tiem šobrīd izveidots krāsains labirints, aicinot pārbaudīt savas orientēšanās spējas visus interesentus. Labirinta autores ir vietējās Indras pagasta iedzīvotājas, kuras līdz šim pie stellēm nekad nebija sēdējušas.

Vairāk nekā 200 metri – šāds ir garums jaunajam vides objektam Indrā jeb labirintam, kas tapis aptuveni piecu mēnešu garumā. Tas veidots no dažādu krāsu noaustām sedziņām, turklāt galvenokārt savu roku pie labirinta izveides pielika trīs Indras pagasta iedzīvotājas, kuras ir bezdarbnieces. Kā atklāj sievietes, līdz šim aušana viņām bijusi sveša, taču nav tāda vecuma, lai nevarētu apgūt kaut ko jaunu. Tas esot bijis kaut kas interesants un jauns – krāsu gammu salikšana kopā.

Maldīties un meklēt izeju no labirinta iespējams Indras Zaptes dārzā, kas tāpat kā austais labirints, tika sākts labiekārtot projekta “Iedzīvotāji veido savu vidi” gaitā pirms trim gadiem. “Pirms vairākiem gadiem tika uzrakstīts pirmais projekts, kad tika iestādīta augļu koki un krūmi. Tad pagājušogad tika īstenots vēl viens projekts, kad tika ierīkotas tādas koka platformas, un tagad arī šis ir trešais gads, kad tiek īstenots projekts “Indras Zaptes dārza labiekārtošana. Turpinājums.” Tā ir iespēja cilvēkiem pašiem veidot kaut kādus objektus, uzlabot to vidi, kurā viņi dzīvo,” atzīst Ērika Zarovska, projekta līdzautore.

Ideja izveidot labirintu Indras kultūras nama un Laimes muzeja kolektīvam radās laikā, kad stājās spēkā stingri epidemioloģiskie ierobežojumi. Domājot ilgtermiņā, tas ir viens no risinājumiem, kā droši pavadīt laiku svaigā gaisā un vienlaikus piesaistīt arī tūristus. “Pandēmija – tā maina mūsu kaut kādu uztveri, un mēs sapratām, ka būs kaut kāds periods ilgs, kad mēs nevaram organizēt pasākumus. Teiksim, ir dažādi ierobežojumi, vajag radīt iespējas cilvēkiem pašiem pavadīt laiku dabā,” skaidro Ērika Zarovska.

Iecerēts, ka austais labirints Indras Zaptes dārzā ik gadu būs pieejams līdz pat vēlam rudenim. Turpretī ziemā tā vietā varētu tikt izveidots labirints sniegā.