Jaunsardze attīsta mīlestību pret Latviju

No 1. līdz 4. maijam Valsts robežsardzes koledžas lauku mācību centrā “Janopole” Rēzeknes novadā norisinās Jaunsardzes centra organizētā 4. līmeņa jaunsargu nometne. Tajā piedalās 85 jaunsargi no visiem Latvijas reģioniem, lai nostiprinātu savas prasmes un zināšanas.

Nometnes laikā jaunsargi nostiprina savas prasmes lauka kaujas iemaņās, pirmās palīdzības, ieroču un šaušanas mācības, topogrāfijas, orientēšanās un ierindas apmācības jomās. Jaunsargiem bija iespēja veikt arī kaujas šaušanu profesionalā šautuvē. Nometnes laikā saskaņā ar jaunsargu interešu izglītības programmas prasībām notiek arī viņu zināšanu un prasmju pārbaude. 

Jaunsargu instruktore Anda Kurmīte šajā nometnē jauniešiem māca, kā iekārtot vietu, kurā pārlaist nakti, un citas iemaņas, kas nepieciešamas, dzīvojot zem klajas debess. “Tieši es darbojos pie telteņu veidošanas. Tātad – celšanas. Viņiem bija izstrādāti kritēriji, pēc kā uzceļ savu telteni, lai zem tās varētu pavadīt arī nepieciešami veselu nakti. Un tāpat arī svarīgākie roku signāli, kurus izmanto, pārvietojoties nodaļas sastāvā. Tātad – ejot kustībā uz priekšu. Un pati pēdējā mums bija patrulēšana. Izejam cauri, atrodam arī pretinieku, ziņojam par to, nododam tālāk ar signāliem.”

4. līmenis jaunsargu kustībā ir noslēdzošais līmenis, pēc kura sekmīgas nokārošanas jaunsargam ir priekšrocības atlasē, stājoties Nacionālajos bruņotajos spēkos, Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Valsts policijas koledžā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā un Valsts robežsardzes koledžā.

Jaunsargs Renārs ReTV stāsta, ka savu dzīvi plāno saistīt ar Latvijas aizsardzību, pēc Jaunsardzes grib būt profesionāls karavīrs. “Jaunsardzē es esmu jo, manuprāt, tas ir lielisks veids, kā es varu pilnveidot savas militārās zināšanas. Jaunsardzei es pievienojos tēva dēļ. Viņš visu dzīvi ir bijis militārajā, profesionālajā dienestā. Un jau kopš bērnības es esmu šajā militārajā dzīvē, un šis ir viens no veidiem, kā es varu ātrāk tajā iekļūt. Kad paliks 18 gadi, turpināšu savas gaitas.”

Jaunsardze Adriāna stāsta, ka viņai bija doma saistīt savu dzīvi ar militāro jomu vai robežsardzi, bet šobrīd par to gan vēl nav pilnībā droša, jo esot daudz interešu. “Mani jau no bērnības interesēja militārā joma, arī mans brālēns gāja Jaunsardzē. Tāpēc es par to zināju, gribēju piedalīties, bet nezināju kā. Trešajā vai ceturtajā klasē uz skolu atnāca Jaunsardzes instruktori. Sāka visu stāstīt par Jaunsardzi, un mani tas ieinteresēja, tāpēc nolēmu, kāpēc gan nē.”

Jaunsardzes nometnes vadītājs Dainis Gudermanis ReTV stāsta, ka Jaunsardze ir vieta, kur attīstīt patriotismu un mīlestību pret Latviju. Kopumā Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 8000 jaunsargu. “Mēs ņemam bērnu, neskatoties uz viņa fiziskajām vai patriotiskajām īpašībām. Tās ir tās īpašības, kuras mēs attīstām, bērnam atrodoties Jaunsardzē. Un es uzskatu, ka caur audzināšanu un izglītību mēs esam to labu darbu paveikuši.”

No apmācībām brīvajos brīžos jaunieši piedalās arī dažādos saliedēšanās pasākumos. Pēc nometnes noslēguma jaunsargi dosies uz Rēzekni, lai kopā vērotu 4. maija militāro parādi par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 34. gadadienai.