Jautrā mašīntalka Padurē 2020

Nogaršot lauku labumus, iemēģināt roku radošajās darbnīcās, apgūt seno darbu iemaņas, apskatīt kuļmašīnu un baudīt svētkus - tāda gaisotne valdīja Padures klēts pagalmā. Šeit sesto gadu ar pasākumu “Jautrā mašīntalka Padurē” tika atzīmēti ražas svētki.

Kāpjot uz skatuves, princeses Jasmīnas mamma Dzidra meklēja palīdzību pie pasākuma apmeklētājiem. Viņa no ārzemēm atvedusi meitu, kura, strādājot pie prinča Džordža, pazaudējusi saikni ar dzimto zemi, tāpēc pie Padures muižas klēts par tradīciju kļuvušais pasākums “Jautrā mašīntalka Padurē” bija īstā vieta, kur rast latviskās dzīves ziņas. Sesto gadu ikviens tika aicināts izbaudīt amatnieku darinājumu un lauksaimniecības ražojumu gadatirgu, sarūpētos koncertus, radošās darbnīcas, atrakcijas un rotaļas lieliem un maziem. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, šogad vēsturiskā kuļmašīna “Imanta” netika darbināta, taču pasākuma laikā bija iespēja to apskatīt un pie tās nofotografēties. Kuļmašīna kādreiz darbojusies Kuldīgas novada Rumbas pagastā.

Kočas vārītāja Indra Visocka piedāvāja nobaudīt spēcinošo gardumu jeb latvisko putru, kas tika vārīta uz dzīvas uguns.

Koku un augu vilnas meistars Ritvars Točs pasākumā atklāja senās baltu prasmes – kā izgatavot vilnu no apkārtnē esošajiem kokiem, krūmiem un augiem. Meistarklases laikā varēja dzirdēt stāstu par vilnas iegūšanu, tās ārstnieciskajām īpašībām un dažādu izstrādājumu tapšanas gaitu. Šāda darbošanās Latvijā neesot izplatīta.

Bērniem pļavā aiz klēts bija sagatavotas lielās spēles, piepūšamās atrakcijas, burbuļprieki un citi pārsteigumi. Te ciemojās un rotaļās gāja kaķis Fēlikss un pele Karamele. Aiz klēts varēja līdzdarboties senajos darbos - malkas zāģēšanā, kulšanā ar spriguli un siena pļaušanā.

Svētku reizē ikviens interesents varēja ielūkoties Padures klēts apcirkņos, iekārtotajā ekspozīcijā par Padures pagasta vēsturi, apskatīt izstādi “Labības vākšanas un kulšanas tradīcijas Kuldīgas novadā” un Padures pagasta audēju darbus.