Jēkabpilī aizkrāso apzīmētās daudzdzīvokļu māju sienas

SIA “JK Namu pārvalde”, kas apsaimnieko vairāk nekā 220 mājas Jēkabpilī, regulāri nodrošina ar krāsu apzīmēto daudzdzīvokļu māju sienu aizkrāsošanu. Arī šogad, sākoties pavasarīgākiem laika apstākļiem, namu pārvaldes remontstrādniekam Oskaram Justam darba pilnas rokas, jo atklājas arvien jauni ķēpājumi. Dažos gadījumos vienu un to pašu vietu viņam nākas aizkrāsot vairākkārt, jo zīmējumi mēdz uzrasties atkal. Problemātiskās adreses Oskars zina no galvas.

Remontam tiek izmantotas āra fasādēm paredzētas krāsas, bet, ņemot vērā, ka gan sienu virsmas, gan krāsojamās platības katrā mājā atšķiras, namu pārvaldē nevar nosaukt precīzas darbu izmaksas. Tomēr zināms, ka vienas fasādes krāsošanai nepieciešami vairāki desmiti eiro. Ir arī speciālas antigrafiti krāsas vai līmplēves, bet namu pārvalde šobrīd izmanto parastās krāsas.

SIA “JK Namu pārvalde” remontstrādnieks Oskars Justs: “Tagad tās krāsas un tehnoloģijas tik augstas, ka man tā liekas uz jebkuras krāsas, ja gribēs, atradīs, vienalga uzķēzīs.”

Aizkrāsošanas darbi tiek finansēti no daudzdzīvokļu māju līdzekļiem, tādēļ iedzīvotāju interesēs būtu savu māju pasargāt no šāda vandalisma, tomēr tas ir ļoti grūti. Pieķert pie rokas šos likumpārkāpējus parasti neizdodas, bet namu pārvalde aicina iedzīvotājus būt modriem un ziņot policijai, ja tiek manītas aizdomīgas darbības. Lai gan kādam “māksliniekam” tas var šķist kā nevainīgs joks, par sveša īpašuma apzīmēšanu ar krāsu draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 185.panta – par mantas tīšu bojāšanu. Jēkabpils policijas iecirknī gan uzsver, ka pēdējā laikā nav saņemts neviens iesniegums par šāda veida pārkāpumiem.

Pieņemot, ka vairumā gadījumu zīmējumus uz ēku sienām veic pusaudži un jaunieši, pieaugušie tiek aicināti pārrunāt ar saviem bērniem to, kur drīkst un kur nedrīkst nodarboties ar mākslu, kā arī stāstīt viņiem par atbildību pret pārējiem un cieņu pret apkārtējo vidi.