Jēkabpilī augsta saslimstība ar Covid-19

Šis gads Jēkabpilī iesācies ar lielākiem 14 dienu saslimstības gadījumu skaitļiem, nekā aizvadītā gada nogalē. Divu iepriekšējo dienu laikā vien Jēkabpilī fiksēti 100 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi. Šobrīd inficēto skaits sasniedzis 364. Vietvarā uzsver, ka statistiku ietekmē Covid-19 uzliesmojums Jēkabpils cietumā, bet citas vietas, kur koncentrētos liels skaits saslimušo, neesot.

Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors Guntars Gogulis stāsta, ka, ja paskatās uz speciālistu komentāriem, tas, kādēļ ir tik liels slimības uzliesmojums, ir Jaunā gada svinību rezultāts. “Es sliektos pievienoties, ka tas tā varētu būt, jo liela daļa pēc mūsu novērojumiem, aptaujājot mūsu saslimušos, ir tā, ka aiz savas muļķības aizgājuši ciemos pie vecākiem, beigās, kā izrādās, no turienes dabūjuši šo slimību.”

Vietvarā uzsver, ka situācija vairs nav kontrolējama, jo šobrīd izplatība vērojama visur. Iemesli tam var būt dažādi. Jēkabpilieši izsakās, ka ierobežojumi netiek ievēroti pareizi, piemēram, masku nēsāšana. Kādam pat šķiet, ka ir par maz ierobežojošo līdzekļu.

Valsts policijā uzsver, ka lielākā daļa sabiedrības noteikumus ievēro, tomēr nenoliedz, ka ir personas, kuras klaji ignorē valstī noteiktās prasības. “Pirms svētkiem esam sastādījuši 50 protokolus saistībā par distancēšanās neievērošanu, masku nelietošanu, Covidpass nereģistrēšanos. Mājsēdes laikā tie vēl pieauga par 85.”

Jēkabpilī nav aktīvs neviens izmeklēšanas process saistībā ar epidemioloģisko prasību neievērošanu – norāda Veselības inspekcijā. Arī pašvaldības policija līdz šim reģistrējusi salīdzinoši maz pārkāpumu, bet likumsargi novērojuši situācijas, ka nav identificējams saslimšanas cēlonis.

Tā kā inficēšanās var notikt jebkur, iedzīvotāji aicināti sevišķi rūpīgi ievērot visus drošības pasākumus.