Jēkabpilī darbu sāk jauna viesnīca

Savu darbību viesnīca “Rūmī Hotel” uzsāka pagājušā gada decembra beigās. Viesnīcā ir deviņi numuriņi, un maksimālais klientu skaits, ko iespējams izmitināt, ir 24. Līdz šim vienā naktī visvairāk izmitināto apmeklētāju bijis 16, kad viesnīcā nakšņoja Igaunijas volejbola komandas spēlētāji, bet ikdienā gultasvietu noslodze ir mazāka.

Viesnīcas “Rūmī Hotel” vadītājs Reinis Nitišs stāsta, ka ir laimīgi, ja viena trešdaļa viesnīcas ir aizņemta. Viņš, protams, piemin pandēmiju: “Sākumā droši vien, ka nezelsim un neplauksim, bet centīsimies solīti pa solītim attīstīties, piesaistīt klientus. Rūpīgi ir izkalkulēts biznesa plāns, kas ir tas minimums, ko mums vajadzētu, lai mēs būtu dzīvotspējīgi. Kā visos biznesos, reti, kad tikko esi atvēries, un viss iet uz urrā. Ir jāpaciešas, jāsavelk josta un jāizdzīvo smagais periods”

Ēka bija grausts, kad 2017. gadā tur sākās būvdarbi. Piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus degradēto teritoriju atjaunošanas projektā, objekts tika pārvērsts līdz nepazīšanai. Grausta atjaunošana un pārbūve izmaksāja 293,8 tūkstošus eiro, bet vēl 80 tūkstošus eiro nācās iztērēt, lai likvidētu mazutu, kas tika atrasts objekta teritorijā. Nepilnus divus gadus ēka nesa zaudējumus - izsolēs uzņēmējiem nebija intereses par nomas objektu.

Tagad viesnīca ir atvērta. Vēl nepieciešams aizpildīt citus projekta nosacījumus, proti, viesnīcai jārada vismaz divas jaunas darba vietas, kā arī jābūt investīcijām 25 tūkstošu eiro apmērā. Vietvarā skaidro, ka šobrīd par kritēriju izpildi neesot bažu.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola pauž: “Par to, vai būsim sasnieguši rezultātus, projektu vadītāja vēl nevar sniegt informāciju. Tikai saņemot informāciju no uzņēmējiem, tad varēsim izsecināt. Jebkurā gadījumā, ja rezultatīvie rādītāji arī varbūt ar Covid ierobežojumiem netiks sasniegti līdz 2023.gada 31.decembrim, vēl var pagarināt uz pieciem gadiem projekta realizāciju, sasniegt rādītājus vēl papildu piecu gadu laikā.”

Tiek atzīts, ka Covid-19 pandēmija, kā arī noteiktie ierobežojumi ietekmē situāciju. Izmitināšanas pakalpojumu nozare cieš ne tikai Jēkabpilī, bet arī citviet Latvijā. Jāpiebilst, situācija ir labāka nekā pagājušā gada pavasarī.

Dace Laizāne, Zemgales tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja, pauž: “Pagājušā gada pavasaris bija kritiskāks, jo tad tiešām viss bija ciet – gan kafejnīcas, gan viesu nami, gan kempingi, gan viesnīcas. Tur bija galīgs apjukums. Šobrīd tas ir nedaudz labāks tieši izmitināšanas jomā, jo cilvēki ir pieskaņojušies, uzņēmēji ievēro valstī noteiktos nosacījumus. Citur ir pat divus mēnešus uz priekšu rezervēti, citiem neiet tik labi.”

Pieprasījums pēc izmitināšanas pakalpojumiem šobrīd nav tik liels. Uzņēmumi cenšas samazināt ikdienas izdevumus. Jēkabpils uzņēmums SIA “RN Komponents” izmantoja iespēju pieteikties pašvaldības piedāvātajam nomas maksas samazinājumam un saņēma nomas maksas atlaidi 90 procentu apmērā, līdz ar to uzņēmums par nomu sešus gadus varēs maksāt 90 eiro mēnesī plus PVN.

Viesnīcas vadītājs Reinis Nitišs saglabā optimismu un pauž cerību, ka, neņemot vērā sarežģīto situāciju, “Rūmī Hotel” izdosies sasniegt projektā noteiktos rādītājus, kā arī kļūt par stabilu naktsmītni Jēkabpilī.