Jēkabpilī demonstrē āra trenažieru lietošanas iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Šovasar Jēkabpilī tapa jauns āra vingrošanas laukums, kas paredzēts cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tajā uzstādīti šai mērķa grupai pielāgoti trenažieri, bet tos var izmantot arī citi interesenti. Līdz šim pilsētā tādu iekārtu nebija.

Lai cilvēki ar īpašām vajadzībām zinātu, kā pareizi izmantot jaunās iespējas, fizioterapeite Arta Brūvere demonstrēja katru trenažieri. Viņa uzsver, ka laukumā ikviens var atrast sev piemērotu nodarbi.

Demonstrējumus vēroja Jēkabpils bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām biedrības “Cerību sala” pārstāvji, kā arī citi interesenti. Fizioterapeites mudināti, daudzi ar prieku paši izmēģināja trenažierus.

Arī biedrības “Cerību sala” pārstāvji pozitīvi vērtē jaunos trenažierus un uzsver, ka tos regulāri izmantos, vēl jau vairāk tādēļ, ka laukums atrodas pavisam tuvu biedrības telpām. Biedrībā pauž viedokli, ka iekārtas būs noderīgas ikvienam organizācijas biedram.

Konkrētais trenažieris palīdz attīstīt arī pirkstu sīko motoriku. Kopumā iekārtas paredzētas muguras un plecu joslas, roku un krūšu kurvja, kāju un sirds muskuļu vingrināšanai un stiprināšanai, roku motorikas vingrinājumiem, muskuļu masāžai un spēka vingrinājumiem, ceļot pašsvaru. Jēkabpils pilsētas pašvaldība tuvākajā laikā pie trenažieriem uzstādīs arī informatīvas lietošanas instrukcijas pareizai trenažieru izmantošanai. Trenažieru laukuma izbūvi veica SIA “Jēkabpils pakalpojumi” un ka vingrošanas laukuma izbūves kopējās izmaksas bija 42 tūkstoši eiro.