Jēkabpilī ilgi jāgaida brīvās vietas uz vakcināciju pret Covid-19

Jēkabpiliešu vidū interese par vakcināciju pret Covid-19 ir tā pieaugusi, ka iespējas saņemt poti kļuvušas apgrūtinātas. Uz brīvajām pieraksta vietām pilsētā ir ilgi jāgaida.

 Šobrīd Jēkabpilī vakcinēšanu pret Covid-19 veic Jēkabpils reģionālajā slimnīcā un Centrālās laboratorijas filiālē Jēkabpils tirdzniecības centrā “Sēlija”. Tāpat potēšanu nodrošina vairākas ģimenes ārstu prakses, tomēr daļa ģimenes ārstu sūta savus pacientus uz slimnīcas vakcinācijas kabinetiem. Oktobrī vakcinācijas kabineti ir tik pārslogoti, ka interesentiem, kuri vēlas saņemt poti, ir ilgi jāgaida sava kārta. Tuvākais pieraksta laiks ir pieejams uz novembra sākumu. “Mums katru darba dienu darbojas divi vakcinācijas kabineti. Oktobrī, jūtot, ka šī iedzīvotāju interese arvien pieaug, vakcinācijas kabineti strādā arī sestdienās, tātad - sešas dienas nedēļā. Tā, ka mūsu resursi pilnībā tiek izmantoti šo divu kabinetu darbībai, plus izbraukuma vakcinācijas nodrošināšanai. Mums šīs jaudas vairāk nav iespējams kāpināt,” saka Lāsma Vindule, Jēkabpils reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste.

Slimnīcā uzsver, ka vakcinācijas kabinetos notiek potēšana ne tikai pret Covid-19, bet arī pret cita veida saslimšanām, piemēram, gripu. Tāpat ārstniecības iestādes personāls nodrošina vakcināciju mājās personām, kuras veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties klātienē.

Ar problēmām saskaras arī tie iedzīvotāji, kuri vēlas pierakstu Centrālās laboratorijas filiālē. “Ļoti vēlējos pierakstīt uz vakcināciju savu radinieku, kurš ir pensijas vecumā, bet rezultāts bija tāds: vai nu tika piedāvāts – stāviet rindā, vai arī vakcinācija tiks atvērta tikai nākamajā nedēļā. Cilvēkam gados nostāvēt trīs, četras stundas rindā – es domāju, ka tas nav reāli,” pauž Melānija, jēkabpiliete.

Piezvanot uz pieraksta tālruni, pārliecinājāmies, ka šobrīd pieteikties vakcinācijai pret Covid-19 nav iespējams.

Iepriekš šādu problēmu nebija – situācija saasinājās, kad tika paziņots par obligātu vakcinēšanos valsts un pašvaldību institūcijās strādājošajiem. “Mēs visi esam jau sen sapotējušies, manuprāt, šobrīd varētu būt grūti tikt, jo daudzi potējas tādēļ, ka var zaudēt darbu, bet es pati personīgi nesaskāros. Vakcinācija visiem mūsu ģimenes locekļiem notika ātri, pie ģimenes ārsta. Nekādu problēmu nebija,” pauž Elita, Jēkabpils novada iedzīvotāja.

Jēkabpils reģionālā slimnīca kā vienu no risinājumiem plāno pagarināt vakcinācijas kabinetu darba laiku, bet tas vēl nav nolemts. Tāpat ārstniecības iestāde ir vērsusies Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā un Jēkabpils novada pašvaldībā ar lūgumu rast iespēju novadā biežāk nodrošināt izbraukuma vakcināciju.


Foto: Freepik