Jēkabpilī labiekārto sociālās mājas infrastruktūru

Jēkabpiliete Maija priecīga par nomainītajām dzīvokļa durvīm un logiem, uzsverot, ka tagad dzīves apstākļi sociālajā mājā ir būtiski uzlabojušies.

Maija stāsta, ka viņas dzīvoklī ir arī ūdensvads, jo ir invalīde. Viņa uzsver, ka citi izmanto kopīgo ūdensvadu. Esot ieliktas durvis, kuras grūti aizvērt, taču uzskata, ka būs labi, jo viss pamazām ejot uz augšu.

Sociālās mājas gaiteņos tiek mainīts ne tikai grīdas segums, bet arī atjaunota karstā un aukstā ūdens sistēma. Iedzīvotāja Maija gaida, kad tiks saremontēta grīda un izveidota uzbrauktuve – viņai ir kustību traucējumi, kas nozīmē, ka ārpus dzīvokļa var pārvietoties tikai ratiņkrēslā.

Maija uzsver: “Es netieku ārā, man nav pavadoņu, visi aizņemti, mani palīgi parasti strādā darbiņā.” Viņa stāsta, ka pat tarakāni tiek iznīdēti, kā rezultātā uzreiz dzīvot ir patīkamāk.

Nākamajā gadā cilvēkiem ar kustību traucējumiem paredzēts uzstādīt liftu, kā arī dzīvokļos izveidot individuālos sanitāros mezglus. Ja šobrīd mājā ir koplietošanas tualete un virtuve, tad drīzumā labierīcības, duša, izlietne un plīts paredzēta katrā dzīvoklī. Jāpiebilst, jau šogad mājas infrastruktūrā ir ieguldīti vairāk nekā 55 tūkstoši eiro plus PVN.

Ainars Vasilis, SIA “JK Namu pārvalde” valdes loceklis, stāsta, ka māja sākta remontēt ar jumtu - nomainīti ventilācijas izvadi, sataisītas metāliskās jumta daļas, novērsti lietus ūdens tecējumi. Viņš piebilst arī par starpstāvu durvju nomaiņu, dzīvokļu durvju nomaiņu uz metāla durvīm, kā arī citiem uzlabojumiem.

Vietvara pakāpeniski veic arī citu pašvaldības īpašumā esošo dzīvojamo platību infrastruktūras sakārtošanu.