Jēkabpilī paaugstina ne tikai maksu par apkuri, bet arī atkritumu apsaimniekošanu

Jēkabpilī no nākamā gada par komunālajiem pakalpojumiem būs jāmaksā dārgāk. Nesen tika pieņemts lēmums palielināt maksu par apkuri, bet tagad izziņots, ka arī atkritumu apsaimniekošanas tarifs tiks paaugstināts.

Jēkabpilī atkritumu apsaimniekošanu nodrošina pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Jēkabpils pakalpojumi”. Uzņēmums jau pagājušajā gadā paaugstināja atkritumu apsaimniekošanas tarifu, bet no nākamā gada 1.janvāra maksa būs vēl lielāka. Par vienu kubikmetru nešķirotu sadzīves atkritumu turpmāk būs jāmaksā 19 centi vairāk – līdz šim tarifs bija 23 eiro 43 centi, bet tagad tas būs 23 eiro 62 centi par kubikmetru. Uzņēmumā skaidro, ka tarifs paaugstināts, jo no nākamā gada janvāra būs lielāks dabas resursu nodoklis, tā ietekmē pieaugs arī tarifs par sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā. Iedzīvotāji, izdzirdot jaunumus, ir neapmierināti, sevišķi tādēļ, ka pavisam nesen par tarifa paaugstināšanu informēja arī vietējais siltumapgādes uzņēmums. “Nekārtība arī mums te. Pilni stāv, svētdien sevišķi pilni konteineri stāv ar atkritumiem. Bezpajumtnieki, kas staigā, izsvaida visu, viss vārtās pa zemi. Neesam apmierināti, ka lielākas paliek atkritumu cenas. Pensijas mums nepaaugstina, bet atkritumi tāpat ir lieli,” saka Zoja, jēkabpiliete.

 “Protams, viss ir dārgs, palika dārgs. Dzirdēju, ka apkure arī dārgāka būs. Apkure un atkritumi. Bet es domāju, ka uz cilvēka finansēm tas nedaudz par dārgu būs. Es šķiroju, sen jau šķiroju. Šķirošana ir pats galvenais tāpēc, ka atkritumus var pārstrādāt – plastmasu var pārstrādāt un stiklu arī. Un rēķinu, es domāju, tā var samazināt, jā,” atzīst Rimas, jēkabpilietis.

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” uzsver, ka par šķirotajiem atkritumiem – stiklu, plastmasu, kartonu un citiem šķiroto atkritumu veidiem – iedzīvotājiem nav jāmaksā, turklāt vislielāko apjomu sadzīves atkritumu konteinerā veido tieši tie atkritumi, kurus iespējams atšķirot. Tādēļ jēkabpilieši aicināti aktīvi iesaistīties šķirošanas kustībā.