Jēkabpilī paaugstinās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Vairāk nekā 21 eiro par vienu kubikmetru - tarifs par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jēkabpilī tika paaugstināts jau pagājušajā gadā. Šogad SIA “Jēkabpils pakalpojumi” atkal paaugstināja tarifu, un tagad maksa par viena kubikmetra atkritumu apsaimniekošanu ir vairāk nekā 23 eiro.

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs Guntars Leitāns pauž, ka tas ir tikai tādēļ, ka paaugstinājies dabas resursu nodoklis – iepriekš tie bija 50 eiro, taču šobrīd jau 65 eiro. Tas dodot sadārdzinājumu. “Jāatzīmē, ka ne atkritumu savākšanas tarifs, ne noglabāšanas tarifs poligonā nav mainījies, bet šis sadārdzinājums veidojas uz dabas resursu nodokļa paaugstinājuma rēķina,” tiek piebilsts.

Mājsaimniecībās atšķiras radīto atkritumu apjoms un izvešanas biežums, tādēļ arī summa, par kādu palielināsies rēķins, būs atšķirīga. Mājsaimniecībai, kam ir 140 litru konteiners, kas tiek tukšots divas reizes mēnesī, ikmēneša rēķins varētu palielināties par aptuveni vienu eiro.

Jēkabpilieši ir nepatīkami pārsteigti, taču uzsver, ka neko nevar izdarīt. Tiek arī stāstīts par atkritumiem no privātmājām: “Un par atkritumiem – no privātmājām ved pie mums ar mašīnām atkritumus, bet mēs maksājam. Kaut ko vajadzētu izdarīt ar tiem atkritumiem. Kādu žogu apkārt uztaisīt vai ko.”

Iedzīvotāji aicināti aktīvāk šķirot, lai samazinātu ikmēneša rēķinus par atkritumu apsaimniekošanu - par plastmasu, stiklu, metālu, kartonu un citiem atšķirotajiem atkritumiem cilvēkiem nav jāmaksā. Jāpiebilst, ne visi, kuri šķiro, izjūt izmaksu samazināšanos.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā uzsver, ka dabas resursu nodokļa likmes paaugstināšana par nešķiroto sadzīves atkritumu noglabāšanu tiek veikta ar mērķi – veicināt šķirošanu un samazināt atkritumu daudzumu poligonos.

Dabas resursu nodokļa likums paredz, ka likme par nešķiroto sadzīves atkritumu noglabāšanu tiks paaugstināta arī nākamajos gados - 2023.gadā sasniegs 95 eiro par tonnu.