Jēkabpilī pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši aptuveni 200 medicīnas darbinieki

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā pagājušajā nedēļā otro pret Covid-19 vakcīnas devu saņēma 55 medicīnas darbinieki – tikpat, cik pirms trim nedēļām saņēma pirmo devu. Tas nozīmē, ka līdz šim ar vakcinēšanās otro poti Jēkabpilī problēmu nav – to ierodas saņemt visi, kam pienācis termiņš otrās devas saņemšanai. Lielākajai daļai nekādu blakņu nav bijis, lai gan dažiem mediķiem pēc pirmās devas uz dažām dienām bija sūdzības par pastiprinātu nogurumu vai paaugstinātu temperatūru.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas darbiniece Zanda uzsver, ka viņai neesot bijušas nekādas blaknes. Viņa uzskata, ka vakcīnas ir drošas. “Ja mēs zinām, ka pirmā vakcīna lietota jau 18.gadsimtā, tad par ko te vispār cepties? Viss ir uzlabots, vakcīnu ražošana. Es domāju, ka viss ir kārtībā.”

Tatjana, Jēkabpils reģionālās slimnīcas darbiniece, arī stāsta, ka jūtoties labi. “Nekādu blakusefektu man nebija, neko tādu neievēroju šajā 21 dienā. Šodien jau man būs otrā vakcinācija. Es uzskatu, ka tas būtu jādara visiem cilvēkiem.”

Pēc pirmās devas saņemšanas tikai vienā gadījumā tika ziņots par alerģisku reakciju pret vakcīnu, bet pārējos gadījumos blakņu nav bijis, bijušas vieglas – informē Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadība.

Margarita Meļņikova, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja, pauž: “Tāpat kā arī citās slimnīcās, pēc pirmās vakcīnas atsevišķi mediķi ir saslimuši ar Covid-19. Tur gan ir iespēja, ka šī pirmā vakcīna notikusi inkubācijas periodā, kad, pat testu veicot, šī infekcija neparādītos.”

No Jēkabpils reģionālās slimnīcas darbiniekiem līdz šim pret Covid-19 vakcinējušies aptuveni 100. Mediķi, kuri vakcinējas, atzīst, ka arī kolēģu vidū ir tādi, kuri vilcinās doties vakcinēties. Slimnīcas vadība skaidro, ka kopumā interese par vakcinēšanos ir pietiekami liela.

Margarita Meļņikova stāsta, ka daudzi darbinieki infekciju ir pārslimojuši, tādēļ vakcīnu veikšanu veic nelabprāt, tas ir, nogaida vismaz trīs nedēļas. “Ja skatāmies vadlīnijas un ko saka profesore Zavadska un profesors Uga Dumpis, šī vakcīna pēc pārslimošanas var tikt veikta sākot no trīs nedēļām pēc pārslimošanas līdz trim mēnešiem,” viņa pauž un uzsver, ka kopumā pret vakcinēšanos ir nogaidoša nostāja, bet ne noraidoša.

Tuvākajās divās nedēļās plānots nodrošināt otro vakcīnas devu vēl 144 cilvēkiem. Pēc divām nedēļām Jēkabpilī pilnībā būs vakcinējušies aptuveni 200 medicīnas nozares pārstāvju, kuru vidū gan slimnīcas darbinieki, gan citās ārstniecības iestādēs strādājošie. Paralēli turpināsies arī mediķu pirmreizēja vakcinēšana.


Foto: Pexels.com