Jēkabpilī policijā dienēs Apollo Dark

Jēkabpilietis Gints Vuškāns ir policijas kinologs, kuram darbs ar suņiem ir sirdslieta. Viņš regulāri rūpējas par to, lai dienestā būtu paaudžu nomaiņa. Šobrīd darbam policijā tiek gatavots jauns vācu aitu šķirnes suns.

Šobrīd topošajam dienesta sunim ir nepilni četri mēneši. Kinologs Gints Vuškāns viņu apmāca, lai suns varētu tikt galā ar testiem, ko nepieciešams nokārtot, lai kļūtu par pilntiesīgu policijas dienesta suni. Gints Vuškāns kucēnu iegādājās no paziņām. “Īstais vārds pēc pases ir Apollo, bet, tā kā nonāca pie manis, viņam jāturpina mana misija – ar D burtu, tātad viņš ir Apollo Dark. Saīsinājumā viņu saucam par Dark,” stāsta Gints Vuškāns, Valsts policijas Zemgales grupas kinologs.

Kinologs pauž cerību, ka jaunais suns kļūs par narkotiku un nelegālo cigarešu meklētāju, tādā veidā turpinās jau esošā dienesta suņa Darvina misiju. Darvins jau sevi neskaitāmas reizes pierādījis, ir narkotiku un nelegālo cigarešu tirgotāju lielākais bieds. Viņa degunu nespēj apmuļķot nekādi noziedznieku triki, lai gan to ir ļoti daudz. Gints Vuškāns: “Vairākas reizes bija sausās tualetes izsiltinātas ar cigarešu blokiem. Cilvēki tik tālu noreaģē un nostrādā. Savas mājas pagalmā izsiltina tualetes ar cigarešu blokiem. Tas bijis man vairākas reizes. Tāpat ir bijis, ka mājās palodzes tomēr nepieskrūvējas, zem palodzēm ir slēpņi, atverot sienas vaļā, ir pilns ar slēpņiem. Tāpat ir bijušas dubultās sienas kā filmās, kad rāda slēptās durvis, kur nezini, ka tur ir durvis. Tur ir veselas telpas.”

Viens no lielākajiem Darvina atradumiem nelegālo cigarešu jomā ir 14 miljoni cigarešu, tāpat vienu reizi Jēkabpilī ir atrasts kilograms kokaīna.

Gints ar Darvinu braukā uz izsaukumiem pa visu Latviju, meklējot nelegālās akcizētās preces un piedaloties noziedznieku aizturēšanā. Savas prasmes suns regulāri trenē dažādās starptautiska līmeņa sacensībās, no kurām ved mājās godalgas. Dienu pirms Valsts svētkiem – 17. novembrī – Darvinam apritēs astoņi gadi, tādēļ Gints Vuškāns jau laicīgi gatavo dienestam Darku. Ar laiku suns varēs nomainīt Darvinu cīņā ar nelegālajām cigaretēm un narkotikām.