Jēkabpilī top graudu pārstrādes ražotne, bet objekta nomnieka vēl nav

Par vairāk nekā 3,6 miljoniem eiro tiek atjaunota infrastruktūra un būvēts ražošanas komplekss Jēkabpilī. Pēc būvdarbu beigām tur darbu sāks graudu pārstrādes ražotne. Vēlmi attīstīt uzņēmējdarbību topošajā objektā bija izrādījis SIA “Goldkorn”, taču nomas līgumu uzņēmums nav parakstījis.

Firmas pārstāvis uzsvēris, ka uzņēmums nav atteicies no darbības projektā, bet gan nokavējis līguma parakstīšanas termiņu. Izsoles noteikumos sacīts, ka neparakstīts līgums noteiktā termiņā uzskatāms par atteikšanos no līguma slēgšanas.

Aivars Kraps, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs, pauž, ka sameklēti esot vismaz trīs lieli konkrētās nozares dalībnieki. “Mēs esam viņiem nosūtījuši visu informāciju, un es ļoti ceru, ka viņi arī piedalīsies mūsu rīkotajā izsolē,” tiek bilsts. 

Nākamā izsole notiks janvārī, un iespēju tajā piedalīties apsver arī SIA “Goldkorn”. Plānots, ka ražotne darbu varētu sākt nākamā gada otrajā pusē. SIA “Jēkabpils PMK” valdes priekšsēdētājs pauž, ka ēka ir pabeigta, taču sākas tīklu izbūve, kā arī iekšējie aprīkošanas darbi. Viss, kas plānot šajā gadā, esot izdarīts.

Tā kā teritorija gadiem ilgi bija pamesta, uzņēmumam vispirms nākas attīrīt to no būvgružiem un citiem atkritumiem. Lielās graudu glabāšanas tvertnes jau ir samontētas. Veikta arī pievadceļa izbūve un apkārtnes labiekārtošana. Pašvaldības mērķis ir ar laiku sakārtot arvien plašāku teritoriju, pamazām pārvēršot to par industriālo zonu.