Jēkabpilī uzlabos ielu apgaismojuma sistēmu

Jēkabpils pilsētā šobrīd lielākā daļa ielu apgaismojuma gaismekļu ir novecojuši. Ielas tiek apgaismotas galvenokārt ar nātrija spuldzēm, tāpat ir diezgan daudz dzīvsudraba spuldžu un metālhalīda spuldžu, savukārt sešām lampām ir kvēldiega spuldzes. Šāda tipa apgaismojums ir neefektīvs, jo patērē daudz elektroenerģijas.

Šobrīd Jēkabpils pilsētas pašvaldībā noslēdzies iepirkums, kas paredz nomainīt pret energoefektīviem LED gaismekļiem aptuveni 95 procentus pilsētas esošo ielu apgaismes spuldžu. Kopā paredzēts nomainīt 1903 gaismekļus. Plānotais ietaupījums naudas izteiksmē desmit gadu periodā ir vairāk nekā 799,4 tūkstoši eiro. Projekts Jēkabpilī tiks ieviests, izmantojot ESCO modeli. Tas nozīmē, ka pašvaldība darbu veicējam nemaksās par uzstādīto infrastruktūru, bet gan maksās komersantam no līdzekļiem par ietaupīto elektroenerģiju.

Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors Guntars Gogulis saka: “Princips ir tāds, ka atnāk uzņēmējs un uzstāda savas lampas, saņem maksu par lampām no ekonomijas. Piecos gados uzvarētājs no ieekonomētās summas par lampu uzstādīšanu saņem 298 669 eiro.”

Jaunie gaismekļi gan nebūs aprīkoti ar kustību sensoriem. Tas nozīmē, ka tie nereaģēs uz garāmgājējiem un automašīnām, bet degs ar noteiktu intensitāti. Tomēr spuldzēm būs iebūvēta dimmēšanas funkcija, tātad - vietvarā varēs uzstādīt konkrētas diennakts stundas, kurās gaismas intensitāte būs samazināta, lai vēl vairāk ietaupītu elektroenerģiju. Iepirkumā par uzvarētāju pasludināts SIA “RCG Lighthouse”, un paredzēts, ka uzņēmums gaismekļu nomaiņu veiks jau šogad.


Foto: FreePik