Jēkabpilī vērtē Covid-19 pārslimojušo bērnu veselības stāvokli

Turpinoties pandēmijai, noris arī Covid - 19 izslimojušo personu pētījumu veikšana. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatri izbraukuma vizītē Jēkabpilī veica veselības pārbaudes bērniem, kuri saslimuši ar bīstamo vīrusu. Pārbaudes tiek veiktas ar mērķi izpētīt, kādas ir biežākās sūdzības pēc izārstēšanās, kā arī sniegt atbalstu bērniem, kuriem vīruss radījis dažādas veselības problēmas.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvji skaidro, ka veselības pārbaudes laikā tiek noskaidrota informācija par anamnēzi, par to, kādas ir slimošanas sekas un kāda ir bērna pašsajūta konsultācijas laikā. “Ja ir sūdzības par kaut ko, tad tiek nozīmētas papildu analīzes, asins analīzes, izmeklējumi, ātrā diagnostika. Tāpat stāstām par to, kas atklāts un kādi ir nākamie soļi. Bērniem tas ir bezmaksas pasākums", paskaidro Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārste, rezidente pediatrijā, Iveta Račko.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatriem jau tagad ir secinājums, ka bieži vien Covid - 19 bērniem izpaužas vieglā formā vai bez simptomiem, bet vīrusa atstātās sekas ir nepatīkamas.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas vadītāja Zanda Pučuka norāda, ka sūdzību ir diezgan daudz. Aptuveni trešajai daļai bērnu no visiem, kuri iekļauti pētījumā saglabājas sūdzības par pastiprinātu nogurumu, koncentrēšanās grūtībām, sāpēm locītavās un ilgstošu klepu. Par līdzīgiem simptomiem sūdzējās arī bērni, kuri piedalījās pētījumā, kas norisinājās Jēkabpilī. Jēkabpils poliklīnikā tika izmeklēti 13 bērni vecumā no 2 līdz 17 gadiem.

Pētījumā iekļauto bērnu veselības stāvoklim speciālisti turpinās sekot līdzi turpmākos divus gadus. Jēkabpils reģionālā slimnīca aicina arī turpmāk atsaukties ģimenes, kuru bērni ir pārslimojuši Covid - 19, jo pētījuma izbraukumi Jēkabpilī tiks organizēti ik pēc trim mēnešiem. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatri plāno šādus izbraukumus organizēt arī uz citiem Latvijas reģioniem, lai pētījumā iekļautu bērnus no dažādām pilsētām.