Jēkabpilī zēns spēlējoties gūst smagas traumas

Jēkabpilī smagas traumas guvis bērns, kurš spēlējies basketbola laukumā. Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ viņam uzkritis basketbola grozs, radot nopietnas galvas un sejas traumas. Atbildīgās institūcijas savu vainu notikušajā noliedz, tikmēr policija uzsākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu visus apstākļus.

Negadījums notika Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadiona teritorijā. Pēc nelaimes gadījuma basketbola laukuma vārti tika aizslēgti, bet līdz tam laukums bija brīvi pieejams ikvienam sportot gribētājam. Liktenīgajā dienā turpat blakus norisinājās futbola spēle, bet zēns - bērnu un jauniešu futbola kluba audzēknis - esot gaidījis savu treniņu. Kā tieši nelaime notikusi, nav zināms, sabiedrībā izskan dažādi viedokļi, jo vairums cilvēku vēroja spēli un neredzēja groza krišanas brīdi. “Es sēdēju, skatījos spēli ar savu dēlu un pārējiem skatītājiem tribīnēs. Tad, kad notika basketbola konstrukcijas blīkšķis, kad konstrukcija nogāzās, momentā pagriezu galvu un pārredzēju visu, kas notiek laukumā. Tajā momentā pirmais, ko ieraudzīju, bija, ka zem konstrukcijām piespiests guļ puisītis. Visi cēlās kājās, es saucu ātro palīdzību, kas, paldies dievam, atbrauca ļoti operatīvi,” stāsta futbola spēles apmeklētāja Līva.

Futbola spēles skatītājs Aigars: “Biju viens no pirmajiem, kas pieskrēja. Redzēju, ka visa konstrukcijas augšdaļa ir saliekusies pār bērna galvu, precīzāk, žoklis, deniņi, kakls piespiests. Centos saglabāt vēsu prātu, neapjukt, uzreiz rāvu nost, jo pašam likās, ka var aizspiest kaklu, traheju, saucu palīgā otru tēvu, divatā mēs nocēlām nost no bērna. Tad mēs to nogāzām uz sāna, lai atkal nesaliecas. Gāžot uz sāna, izkrita tapveidīgs priekšmets, kas, iespējams, saturēja konstrukciju. Tas bija tikai viens. Manuprāt, šādam grozam jābūt vismaz divām tapām vai skrūvēm saskrūvētām tā, lai publiskā vietā bērni, tiekot klāt pie šiem groziem, nevarētu patvaļīgi viņu bīdīt augšā, lejā.”

Basketbola laukums ar visām iekārtām ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pārziņā. Lai gan šobrīd kolektīvs uzturas pagaidu telpās, jo ģimnāzijas ēkā nav pabeigts remonts, skolai joprojām ir atbildība par stadionu. Iestādes vadība gan noliedz, ka vainīgs būtu iekārtu tehniskais stāvoklis. Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktors Valerjans Vizulis: “Ja mēs darām kaut ko neatbilstoši mērķa paredzējumam, tas nozīmē, ka kaut kas var notikt, protams. Bet tie ir Eiropas sertificēti grozi. Šie grozi vizuāli tiek pārbaudīti katru dienu vai katru otro dienu, kad cilvēki, kas apkopj laukumu, iet apgaitā.”

 “Tas ir drausmīgi, ka bērnam jācieš šāda lieta. Esam uzdevuši pārbaudīt jebkuras konstrukcijas, kas mums ir šāda tipa visā novadā,” saka Raivis Ragainis, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs.

Ar cietušā zēna ģimeni neizdevās sazināties, bet viens no futbola kluba treneriem pastāstīja, ka zēns šobrīd ārstējas Rīgā, viņam ir smagas galvaskausa un sejas traumas. Lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus un iemeslus, Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.


#SIF_NVZ2022

Foto: Freepik