Jēkabpiliešus priecē Teātra pietura

Teātra pietura ir improvizēta skatuve, ko par godu Starptautiskajai teātra dienai izveidojis Jēkabpils Tautas nams un Jēkabpils Tautas teātris. Uz tās varēja kāpt ikviens, kurš vēlējās iejusties aktiera lomā, kā arī nofotografēties pie dekorācijām. Paši amatierteātra aktieri, kuri bija atnākuši pavērot cilvēkus un kaut nedaudz izjust teātra gaisotni, šoreiz bija skatītāju lomā.

Jēkabpils Tautas teātra aktrise Inita Zarkeviča stāsta: “Kopš oktobra mēs neesam redzējušies. Nezinu, kā citiem, bet domāju, ka arī citiem maniem kolēģiem, man ļoti pietrūkst teātra. Visu laiku nesaprotu, kāpēc sports drīkst notikt, bet teātris nedrīkst notikt. Kāpēc vienas amatieru lietas ir svarīgākas par citām? Bet svētkos nav par slikto jārunā, runāsim par skaisto. Varbūt kaut kādā ziņā tas labais ir, ka šogad teātrī var būt visi, kas vēlas uzkāpt uz skatuves, paspoguļoties spoguļos, pabraukt ar karuseli un piedzīvot teātri.”

Jēkabpils Tautas teātris šogad svinēs nozīmīgu jubileju – kolektīvam apritēs 50 gadi. Pusgadsimta laikā iestudētas daudzas izrādes, kuru vajadzībām tapušas daudzas dekorācijas. Neliela daļiņa bija Teātra pieturā. Noskaņu papildināja Jēkabpils Tautas teātra izrādēm radītā mūzika un aktieru iedziedātās dziesmas no “Trīnes grēkiem”, “Ezermaļu krokodila”, “Rudenīgā blūza” un citiem iestudējumiem.

“Bērniem ļoti patīk. Ja patīk bērniem, tad noteikti patiks arī vecākiem. Kas mums šobrīd ir vajadzīgs, lai izietu ārā pastaigāties? Kaut kur piesiet acis. Vienkārši vienreizēji,” pauž Teātra pieturas apmeklētāja Jolanta.

Par iespēju izjust teātra noskaņu priecīgi arī ilggadējie kultūras darbinieki. “Šīs Teātra dienu tradīcijas mēs visi tie, kas mācījās konservatorijā neklātienē un ieguva augstāko izglītību, ir iniciatori. Skaidrīte Čerņecova, toreiz mācījās Andrejs Mihalovskis, jo tā bija vienīgā iespēja, ko deva Kultūras ministrija, lai mēs dabūtu augstāko izglītību speciālo,” saka ilggadēja kultūras darbiniece Aina Laiviniece.

Jēkabpilieši pauž cerību, ka epidemioloģiskā situācija kļūs labāka un drīz izdosies tikties klātienē kādā teātra iestudējumā, kur katram būtu pierastās lomas – skatītājam skatītāja krēslā, bet aktierim gan uz skatuves.