Jēkabpils bērnudārzā “Auseklītis” – Lielā talka nedēļas garumā

Jēkabpils pirmsskolas izglītības iestādē “Auseklītis” pavasara darbi rit pilnā sparā. Gan bērni, gan pedagogi izbauda silto, saulaino laiku, lai sakoptu un labiekārtotu bērnudārza teritoriju.

Vispirms bērni sakopj savus rotaļu laukumiņus, pēc tam satīra kopējo teritoriju. Paralēli notiek pavasara puķu stādīšana un citi darbi. Pirmsskolas izglītības iestādes pedagogi uzsver, ka bērniem patīk strādāt, viņiem tikai vajag motivāciju un praktisku piemēru, kā to pareizi darīt.

Bērnudārza “Auseklītis” direktores vietniece Vineta Zvirgzda saka: “Mēs konstatējām, ka mums daudz nesakoptu vietu vēl bija. Tā kā laiks ir tāds, kāds ir, mēs izdomājām, ka mēs varētu talkot visu nedēļu, lai visu paspētu, jo cita diena ir aukstāka, cita siltāka, un mēs nevaram visu dienu strādāt, lai paspējam pa to laiku, kamēr bērni ārā.”

Par bērnu centību liecina gan netīrās rokas, gan prieks un gandarījums. Kad kārtīgi pastrādāts, ir nopelnīts arī atpūtas brīdis kādā no rotaļu laukumiem. Nesen bērnudārzā “Auseklītis” ir uzstādīts jauns rotaļu laukums, kas veidots kā šķēršļu josla. Pamatā tas izgatavots no koka materiāliem un papildināts ar plastikāta un metāla elementiem.

Larisa Balaboskina, bērnudārza “Auseklītis” sporta skolotāja, saka: “Man liekas, ka te var visu attīstīt - sākot ar līdzsvara sajūtu, spēku, izturību, un, kas ir pats galvenais - kustības prieku.”

Rotaļu laukums piemērots gandrīz visiem bērnudārza audzēkņiem, izņemot pašus mazākos - silītes grupiņas bērnus. Laukuma projektēšanu, izgatavošanu un uzstādīšanu veica SIA “MK Dizains”, un pašvaldībai tas izmaksāja vairāk nekā 6,6 tūkstošus eiro. Tāpat kā pārējo teritoriju, arī jaunā laukuma apkārtni bērnudārza kolektīvs apņemas regulāri uzturēt kārtīgu un tīru.