Jēkabpils domes deputātu tur aizdomās par “aplokšņu algu” maksāšanu sev piederošā būvuzņēmumā

Aizdomu ēna kritusi pār vienu no Jēkabpils pilsētas domes deputātiem. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu, kurā viens no deputātiem tiek turēts aizdomās par algu maksāšanu aploksnēs sev piederošā būvniecības uzņēmumā, izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā. VID gan nenosauc konkrēto uzņēmumu, bet sniedz dažas norādes par to.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš: “Uzņēmums jau no 2014.gada strādā tieši būvniecības nozarē, un darbinieku skaits attiecībā no sezonalitātes varētu būt 50-70 cilvēki apmēram.”

Pārbaudot visus Jēkabpils pilsētas domes deputātiem piederošos būvuzņēmumus, tikai viens atbilst aprakstam. Tas ir SIA “Erbauer Group” – uzņēmums, kas veic dažādus celtniecības darbus un dibināts 2014. gadā.

Kaspars Podiņš: “Pagājušās nedēļas beigās tika veiktas apjomīgas kratīšanas trīs republikas pilsētās. Tika izņemti kriminālprocesam nozīmīgi dokumenti un priekšmeti, arī skaidra nauda, kura bija paredzēta tieši konkrētā dienā aplokšņu algu izmaksai, arī saraksti, kam šo naudiņu vajadzēja saņemt.”

Summa, par kādu uzņēmums izvairījies no nodokļu nomaksas, ir aptuveni 150 tūkstoši eiro, bet apmērs vēl tiks precizēts izmeklēšanas gaitā. SIA “Erbauer Group” valdes loceklis ir Jēkabpils pilsētas domes deputāts Andrejs Gavrilovs no sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa”. Sazināties ar viņu neizdevās, arī uzņēmuma birojā no komentāriem atturējās.

SIA “Erbauer Group” pēdējo gadu gaitā regulāri piedalījās un guva uzvaras pašvaldību izsludinātajos iepirkumos. Jēkabpils pilsētas domē gan norāda, ka līdz šim iepirkumu procesos par konkrētā uzņēmuma iespējamām nelikumībām neesot radušās nekādas aizdomas.

Guntars Gogulis, Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors, saka: “Iepirkumos pirms lēmuma pieņemšanas tiek pārbaudītas tās pašas VID datu bāzes. Ja tur viss ir kārtībā, uz tā pamata mēs pieņemam lēmumu. Ja ir nodokļu parādi, mēs pat nevaram slēgt līgumu. Iepirkumu gaitā divreiz pārbauda nodokļu parādus.”

Šobrīd turpinās izmeklēšana, ir uzsākts kriminālprocess un lietā iesaistītajam būvuzņēmējam un domes deputātam piemērots aizdomās turamās personas statuss, ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, kā arī uzlikti aresti personas nekustamajiem īpašumiem un uzņēmuma kapitāldaļām. Valsts ieņēmumu dienestā uzsver, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina nav konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.