Jēkabpils Galvenā bibliotēka ar dāvanām uzmundrina Jēkabpils reģionālās slimnīcas Covid-19 pacientus

Jēkabpils reģionālās slimnīcas pārstāvjiem nedēļa sākās ar patīkamu pārsteigumu, ko sagādāja Jēkabpils Galvenās bibliotēkas kolektīvs.

Lai uzmundrinātu Covid-19 slimniekus, kuri šobrīd ārstējas Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, bibliotēka sarūpējusi katram no šiem pacientiem dāvanas – medus burciņas un vēstules ar novēlējumiem. Tās rakstītas gan latviešu, gan krievu valodā, un tajās pausti pozitīvi vārdi un iedrošinājums nebaidīties no pārmaiņām un saskatīt laimīgos mirkļus savā dzīvē. Atsevišķu vēstuli saņēma arī slimnīcas personāls, kam arī veltīti dažādi uzmundrinājumi.

Jēkabpils Galvenās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Anta Klints saka: “Galvenais ir cilvēkam uzmanība un sajūtas, ko viņš rod no šīs uzmanības pievēršanas. Medus nāk no Latvijas laukiem, tas ir privāts ziedojums. No sākuma mēs domājām, kādus uzmundrinošus vārdus, citātus no literatūras, bet pēc tam, attīstot šo ideju vairāk, mēs nolēmām, ka mēs rakstīsim vēstules, jo tas uzrunā emocionālāk un tas būs mīļāk, kā arī dos vairāk pozitīvu emociju. Vēstules rakstījāt paši darbinieki? Jā.”

Šobrīd Jēkabpils reģionālajā slimnīcā ārstējas 23 Covid-19 pacienti. “Visādas pakāpes smaguma slimības ir, bet viņi visi noteikti ar prieku saņems šīs dāvaniņas un atbalstu, jo tas ir ļoti svarīgs šajā laikā. Tieši to, ka viņi nav vieni ar savu slimību,” atzīst Sarmīte Lukstiņa, Jēkabpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļas virsmāsa.

Ārstniecības iestādes vadība stāsta, ka medicīnas personāls un pacienti kopš pandēmijas sākuma ik pa laikam saņem dažādus uzmanības apliecinājumus no līdzcilvēkiem.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova pauž: “Tas parāda to, ka cilvēki kļūst iejūtīgāki. Viņi nav vienaldzīgi, viņi vēlas uzmundrināt gan pacientus, gan medicīnas personālu, viņi saprot, ka tas ir smags darbs. Smags darbs ir medicīnas personālam, jo tie, kas strādā tieši Covid-19 nodaļās, viņi ir 24/7 nobukoti pilnā ekipējumā. Un tas ir ārkārtīgi fiziski un emocionāli smagi.”

Vislielākā Covid-19 pacientu noslodze Jēkabpils reģionālajā slimnīcā bija no decembra beigām līdz februāra vidum, kad ārstniecības iestādē bija vidēji 50 slimnieku. Šobrīd situācija ir labāka, bet joprojām ir iedzīvotāji, kuri tiek stacionēti vidēji smagas un smagas slimības gaitas dēļ. Slimību profilakses un kontroles centra dati par saslimstību Jēkabpilī liecina, ka pēdējo 14 dienu laikā pilsētā reģistrēts 41 jauns Covid-19 saslimšanas gadījums, savukārt 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Jēkabpilī ir 187.

Slimnieku uzmundrināšana bija viena no aktivitātēm, ko Jēkabpils Galvenā bibliotēka īstenoja, sākoties Bibliotēku nedēļai. Vēl šonedēļ paredzēti dažādi virtuālie pasākumi, piemēram, interaktīvā spēle “Grāmatu detektīvs”, interaktīvais erudīcijas tests “Vai atpazīsti pavasara ziedus?”, virtuālais pasākums par pavasara ziediem, radošais konkurss “Mana grāmata” un citi.

23.aprīlī Jēkabpilī, Akmeņu ielā 1, būs iespēja apmeklēt mākslas instalāciju “Sūdzību un dzīvības grāmata”. Līdzi jāņem savas sūdzības, skumjas un dusmas, ar ko būs iespēja dalīties. Sīkāk par Bibliotēku nedēļas pasākumiem, ko īsteno Jēkabpils Galvenā bibliotēka, var lasīt bibliotēkas mājaslapā un sociālajos medijos.