Jēkabpils hokeja arēnā lej ledu

Pēc ilga pārtraukuma Jēkabpilī darbu atsāks ledus halle. Pandēmijas dēļ vairāk nekā gadu slidošana un citas aktivitātes uz ledus nenotika. Šobrīd hallē atkal tiek liets ledus, lai jau šajā nedēļas nogalē varētu sākt uzņemt apmeklētājus.

Ledus kārta Jēkabpils sporta halles hokeja arēnā nav bijusi vairāk nekā gadu. Covid-19 izplatības dēļ pagājušā gada rudenī – vien dažas nedēļas pēc halles svinīgās atklāšanas – tā tika slēgta apmeklētājiem, savukārt no šā gada marta ledus laukuma teritorija tika izmantota kā vakcinācijas centrs. Tagad beidzot notiek sagatavošanās darbi – ledus liešana. Tas ir laikietilpīgs process – aizņem aptuveni vienu nedēļu. Filmēšanas brīdī ritēja piektā diena.

Kā ReTV stāsta Jēkabpils sporta centra ledus halles vadītājs Aigars Krasovskis: “Divas dienas lejam vienkārši ledu. Tas ir centimetrs jāuzlej. Ar 'šlangu'. Tad, kad to uzlej, tad vēlāk krāso ar krītu. Tad viņš ir balts. Gan krāso, gan līmē, te dažādi varianti. Ir krāsojamās vietas, teiksim, vārtsargu laukums, bet zilās un sarkanās līnijas – tās ir līmējamas lentas – iesaldējamas. Pēc tam lēnām audzē to ledu, un kopumā ir četri centimetri ledus, kas tiek uzaudzēts. Pašlaik mēs redzam tikai pusotru centimetru, vēl divi ar pusi jāuzaudzē.”

Ledus liešanā tiek piesaistīti pieredzējuši darbinieki, kuri nodrošina šo procesu daudzviet Latvijā. Ledus lējējs Oskars Čodars atzīst, ka sākumprocesā, kad lej, audzē ledu pirms krāsošanas, dienā jānostaigā 30 kilometri.” Ledus pamatkārtai tiek izmantots ūdens ar temperatūru – mīnus pieci grādi, savukārt virsējās kārtas uzliešanai, kas notiek ar speciālu kombainu, tiek izmantots plus 55 grādu silts ūdens. Tas tādēļ, lai ledus virsma būtu pēc iespējas gludāka. Kombains veic arī ledus atlikumu noskrāpēšanu. To nepieciešams veikt ne tikai ledus audzēšanas procesā, bet arī ikdienā.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis stāsta: “Ledus liešana, protams, bija iekavēta tāpēc, ka bija lokdauns, jo nevarēja nekas notikt, līdz ar to, lai nebūtu jāuztur halle ar pietiekoši lielu elektrības patēriņu katru dienu, ledus netika liets. Tā kā ledus lējēji arī nav uz pieprasījumu katrā dienā paņemami, tad ir pēc kaut kādiem grafikiem, tad šobrīd ir šis periods pienācis, kad ledu šeit šobrīd lej.” 

Plānots, ka ledus laukums būs gatavs piektdien vai sestdien, tad arī sāksies apmeklētāju uzņemšana. Slidot gribētāji, hokeja entuziasti, kā arī kērlinga cienītāji varēs apmeklēt halli divos režīmos – dzeltenajā režīmā varēs nākt vecāki, kuriem ir Covid-19 sertifikāts, kopā ar bērniem līdz 12 gadu vecumam, savukārt zaļajā režīmā varēs nākt tikai personas ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Sīkāk par aktivitāšu norises laikiem tiks ziņots tuvāko dienu laikā, interesenti aicināti sekot līdzi informācijai Jēkabpils sporta centra mājaslapā.

Foto: Vidusdaugavas TV