Jēkabpils novada dome – sadrumstalotākā Latvijā

Jaunajā Jēkabpils novada domē ievēlēti 19 deputāti no deviņiem sarakstiem. Līderējošās partijas ir divas, un šobrīd deputātu starpā turpinās politiskās kaislības. “Vēlme, lai tas kašķis, kas eksistē starp politiķiem pašreiz, jau šajā sasaukumā, nepārnestos tālāk no pilsētas uz visu novadu,” saka Jānis Raščevskis, jaunievēlētais Jēkabpils novada domes deputāts.

Aivars Kraps, jaunievēlētais Jēkabpils novada domes deputāts, pauž: “Turpinājās diskusija ar kaut kādiem privātiem pārmetumiem, bez pamata pārmetumiem, tur konstruktīvas diskusijas tālāk nebija.”

 “Viņi saka – vajag norakt kara cirvi. Kara cirvi var norakt tikai tas, kas viņu ir izvilcis. Lai tie, kas viņu izvilka, lai tie, kas šīs intrigas un nebūšanas veic, lai viņi tiek paši ar sevi galā. Runa ir par cilvēkam būtiskām lietām, īpašībām, attieksmi un spēju uzticēties viens otram kā kolēģim,” saka Raivis Ragainis, jaunievēlētais Jēkabpils novada domes deputāts.

Politoloģe Ruta Mihalovska uzsver, ka pārāk dziļas nesaskaņas var radīt situāciju, kurā var tikt kavēts pašvaldības darbs. “Nav pat tik svarīgi cipari, bet svarīga ir summa, kas izveidojas. Ja beigās izveidojas summa, tad, protams, ka viss būs kārtībā, bet, ja būs cipari viens pret vienu, tad kāds darbs? Nav jau iespējams darbs. Protams, ka vēlētājs cieš no nesaskaņām. Svarīga ir izpildvara. Cik precīzi tiks formulēti uzdevumi izpildvarai un cik izpildvara būs ar saviem ierosinājumiem pret politisko varu par nepieciešamajām pārmaiņām. Šī mijiedarbība būs ļoti svarīga. Bieži vien tā ir pat svarīgāka par šiem politiskajiem līmeņiem.”

Šobrīd par Jēkabpils novada politisko līderi tiek virzīts Latvijas Zaļās partijas pārstāvis Raivis Ragainis, bet to, kurš ieņems domes priekšsēdētāja amatu, rādīs laiks.