Jēkabpils novadā pirmajā komandantstundas naktī pārbauda 125 cilvēkus

Jēkabpils novadā vairums iedzīvotāju apzinīgi ievērojuši komandantstundu. Daļēji gan tas skaidrojams ar stipro lietu, kas daudziem nomāca vēlmi doties ārpus mājas. Tiem, kas tomēr bija sastopami uz ielas, lielākoties bija attaisnojošs iemesls.

Īsi pirms komandantstundas iestāšanās, Valsts policijas darbinieki devās Jēkabpils ielās, lai caur skaļruni atgādinātu iedzīvotājiem, ka no pulksten astoņiem vakarā līdz pieciem rītā bez attaisnojoša iemesla nedrīkst atrasties ārpus savas dzīvesvietas. Vairāki jēkabpilieši steidzās laikā nokļūt mājās. Pēc pulksten 20.00 likumsargi uzsāka patrulēšanu ar mērķi kontrolēt ierobežojumu ievērošanu. Ielas pārsvarā tukšas, tomēr drīz vien tika apturēts kāds autovadītājs.

Lielākā daļa apturēto iedzīvotāju par komandantstundu zināja un bija sagatavojuši pašapliecinājumu ar pamatotu iemeslu, kādēļ viņi atrodas ārpus mājas. Arī autoostā sastaptais vīrietis varēja uzrādīt nepieciešamos dokumentus. Uz katra pārbaudītā pašapliecinājuma policisti uzliek zīmogu, datumu un laiku, lai gadījumā, ja likumsargi cilvēku sastop vēlreiz, varētu secināt, vai viņš pamatoti joprojām atrodas uz ielas.

Ņemot vērā sliktos laika apstākļus, reti kurš bija devies ārā bez īpašas vajadzības. Daži veda pastaigā suni, bet lielākajai daļai iemesls bija darbs.

Kāds kājāmgājējs bija tādā alkohola reibumā, ka likumsargiem nācās viņam palīdzēt nokļūt mājās, kas izrādījās pavisam netālu. Vīrietim tika izteikts mutisks aizrādījums. Pašapliecinājuma nebija arī kādam autovadītājam, par kuru policistiem bija aizdomas, vai viņš neatrodas apreibinošo vielu ietekmē, bet pārbaude uzrādīja nulli promiļu. Arī viņam tika izteikts preventīvs aizrādījums. “Mūsu policijas uzdevums nav sodīt. Mēs strādājam vairāk preventīvi. Skaidrojam, izskaidrojam, lai tie noteikumi tiktu ievēroti. Savukārt tā sabiedrības daļa, kura negribēs šos noteikumus ievērot, viennozīmīgi tiks sodīta,” saka Rolands Bērziņš, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieks.

Jēkabpils novadā pirmajā komandantstundas naktī sodu saņēma divi iedzīvotāji, kuri noteikumus pārkāpa apzināti. Kopā tika pārbaudīti 125 cilvēki, kuri neatradās savā dzīvesvietā, 96 no viņiem bija aizpildīts pašapliecinājums. Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju patrulēšanu novada teritorijā veiks katru vakaru un nakti, kamēr vien būs spēkā pārvietošanās ierobežojumi.


Foto: Freepik