Jēkabpils novadā remontē autoceļu posmus

Ceļš Upespriekulāni - Ziedi ir pašvaldības autoceļš Jēkabpils novada Kalna pagastā. Šobrīd tas tiek atjaunots, drīzumā paredzēts ieklāt asfaltu. Darbus veic SIA “MIKOR” par līgumcenu - vairāk nekā 117 tūkstoši eiro, neieskaitot PVN. Autoceļa remontu gaidīja daudzi iedzīvotāji, bet sevišķi svarīgi tas ir zemnieku saimniecībai “Krasti”, jo blakus ceļam atrodas saimniecības govju ferma. Tā ir robotizēta ferma ar 600 liellopiem. Ir 200 slaucamās govis.

Zemnieku saimniecības “Krasti” pārvaldnieks Jānis Gaidis saka: “Ceļš bija sliktā stāvoklī, ar lielajām piena mašīnām bija grūti iebraukt. Lopbarības sagatavošanā bija problēmas. Visi dubļi nāca uz lielo asfaltu un otrādi, un šobrīd visi dubļi paliks uz vietējā, kuru mēs sakopsim, lielais asfalts būs tīrs. Saimniecība diezgan nopietna, brauc arī skolēni, pensionāri, šad tad studenti atbrauc no Jelgavas paskatīties. Protams, būs patīkamāk iebraukt pa skaistu asfaltu, pa sakārtotu ceļu.”

Upespriekulāni - Ziedi nav vienīgais autoceļš, kas šogad tiks remontēts. Jēkabpils novadā iecerēts atjaunot vēl vismaz desmit autoceļu posmus.

Kaspars Sēlis, Jēkabpils novada domes sabiedrisko attiecību speciālists, pauž: “Ābeļu pagastā asfaltēšanai tiek gatavota Aldaunes iela Brodos. Tur plānots uzstādīt arī ielu apgaismojumu un izveidot gājēju celiņu. Aptuveni 350 metru garš ceļa posms tiks atjaunots pie Ābeļu kapiem. Tur tiks izveidota autostāvvieta. Dubultā virsmas apstrāde aptuveni puskilometra garumā tiks veikta Leimaņos, pie Leimaņu kapsētas, arī tur tiks izveidota autostāvvieta.”

Remontdarbi notiek arī Vidsalas ciemā, kur tiek atjaunoti autoceļu posmi aptuveni viena kilometra garumā. Dunavas pagastā šogad tiks atjaunoti trīs autoceļu posmi – Ceļmalas - Līdums, Tālivaldes - Piesaules - Krusts un Dunava - Līči - Strazdiņi. Tāpat drīzumā tiks asfaltēta Moču iela Rubeņos.

Kaspars Sēlis: “Seši no šiem ceļiem tiek atjaunoti, pateicoties valsts aizdevumam Covid-19 krīzes seku mazināšanai. Tur šī kopējā summa ir aptuveni 780 tūkstoši eiro bez PVN, savukārt pārējie ceļi tiek atjaunoti par pašvaldības finansējumu, kas ir aptuveni 144 tūkstoši eiro.”

Vairākiem autoceļu posmiem pašvaldība šogad paredzējusi uzsākt projektēšanu, piemēram, tiks izstrādāts būvprojekts Ozolu ielas un Biržu ielas atjaunošanai Brodos, ceļa posma atjaunošanai Slatē.