Jēkabpils reģionālajai slimnīcai jaunas multifunkcionālas gultas

Jēkabpils reģionālās slimnīcas teritorijā tiek izsaiņota jau otrā krava ar jaunām, multifunkcionālām gultām, kuras ārstniecības iestāde iegādājusies, izmantojot valsts piešķirto finansējumu Covid-19 pandēmijas pārvarēšanai. Gultas būs domātas galvenokārt Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova saka: “Kopumā šādas gultas būs 92. No tām 73 ir multifunkcionālās gultas, četras būs intensīvās gultas, kas atradīsies reanimācijas nodaļā. 15 gultas, kas arī būs reanimācijas nodaļā, ir multifunkcionālas gultas, bet ar laterālu savērsumu. Tas nozīmē, ka to gultu ir iespējams pagriezt uz sāniem.”

“Iepriekšējās gultas ir gan morāli, gan fiziski nolietojušās. Tās tiks norakstītas atbilstoši grāmatvedības pamatprincipiem, tiks utilizētas un iznīcinātas, jo tālākai izmantošanai tās nepastāv,” vēl piebilst Margarita Meļņikova.

Daļa jauno gultu jau uzstādītas un ir gatavas lietošanai. Tām ir dažādas funkcijas, kas ne tikai nodrošina lielākas ērtības pacientiem, bet arī atvieglo mediķu darbu.

Renārs Putniņš, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis, skaidro: “Šī gulta ir laba ar to, ka tā ir pilnībā automatizēta, pilnībā elektroniska. Viss tiek vadīts no pults. Mēs redzam bagāto izvēli, kur mēs varam jebkuru pozīciju, kādu vajag, nopozicionēt pacientu, kā viņam ir ērti un kā ir ērti ārstam. Ja pacientam vajag paēst, apsēsties, viņu pacelt augšā, mēs to izdarām ar vienu pogas spiedienu.” Tiek pieminēts arī tas, ka ir ērti palīdzēt vingrot pacientiem, masēt viņus, kā arī veikt manipulācijas.

Lielā pults domāta medicīnas personālam, bet mazā pults – pacientam, lai viņš pats varētu mainīt gultas pozīciju. Tāpat gultām ir plastmasas malas, kuras nepieciešamības gadījumā var nolaist uz leju.

Jāpiebilst, Jēkabpils reģionālā slimnīca no valsts piešķirtā finansējuma iegādājusies arī 88 pacientu skapīšus, kas ir daudz ērtāki nekā vecie skapīši – tos bez piepūles var atvērt vaļā, izmantot jebkādā augstumā, kādā vien vajag.

Izmantojot mērķa finansējumu, slimnīcai ir iegādāti arī 68 monitori pacientu vitālo funkciju novērošanai. Kopumā ārstniecības iestādei piešķirti vairāk nekā 5,8 miljoni eiro, kā arī Jēkabpils reģionālajā slimnīcā tiks veikta Reanimācijas nodaļas paplašināšana, aptiekas noliktavas paplašināšana, lai varētu izpildīt prasību – nodrošināt medikamentu uzkrājumu nevis mēnesim, bet trim mēnešiem, tiks izveidots arī hemodialīzes kabinets, lai infekcijas pacientiem būtu atsevišķa plūsma.