Jēkabpils slimnīcā, nesakrītot uzskatiem ar pašvaldību, no darba aiziet valdes priekšsēdētāja

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā pēdējo gadu laikā regulāri notikušas izmaiņas valdes sastāvā. Tās vienmēr bijušas neilgi pēc varas maiņas Jēkabpils domē. Nupat par aiziešanu no darba paziņojusi arī tagadējā slimnīcas valdes priekšsēdētāja, kura neslēpj – atkāpšanās ir saistīta ar viņas un pašvaldības vadības uzskatu dažādību.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova ārstniecības iestādi vada divarpus gadus. Par atkāpšanos no amata viņa paziņojusi pēc sarunām ar Jēkabpils novada domes vadību. “Man ir bijušas divas sarunas ar pašvaldības novada domi. Pēc sarunām es sapratu, ka mēs uztveram lietas atšķirīgi, kas nav slikti, bet, lai varētu kvalitatīvi strādāt, lai varētu būt pārliecinātai par to, ka mēs ejam vienā virzienā, ir jābūt vienotai izpratnei, sapratnei,” norāda Margarita Meļņikova, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja.

Šobrīd Jēkabpils reģionālajā slimnīcā tiek īstenots vērienīgs infrastruktūras sakārtošanas projekts. Tāpat ārstniecības iestādē Margaritas Meļņikovas vadīšanas periodā uzlabojies finansiālais stāvoklis – ja iepriekšējās valdes laikā slimnīcai bija 800 tūkstošu eiro lieli zaudējumi, tad pagājušā gada rudenī tā jau strādāja ar vairāk nekā 146 tūkstošu eiro lielu peļņu. Vienlaikus slimnīca piesaista jaunus speciālistus. Darbu aizvadītā gada laikā ir sākuši vismaz 15 jauni ārsti speciālisti, piemēram, ķirurgs, dermatologs, ginekologs, vairāki radiologi, nefrologs, zobu higiēnists un citi. Jēkabpils novada pašvaldībā uzsver, ka slimnīcā neesot pietiekami strādāts, lai piesaistītu jaunus ārstniecības speciālistus. “Mūsu iedzīvotāji mums “paldies” par sakārtotu un skaistu slimnīcu, kurā mēs nevaram dabūt pakalpojumu, nepateiks,” saka Raivis Ragainis, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs (Latvijas Zaļā partija).

 “Vai mums teikt, ka ir saskaņas vai nesaskaņas ar domi, es uzskatu, ka tas ir normāls darba process un katra cilvēka izvēle, vai viņš grib strādāt, negrib strādāt,” pauž Aivars Vanags, Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos (Jaunā konservatīvā partija).

Jēkabpils novada domes opozīcijā gan pauž viedokli, ka izmaiņas slimnīcas valdē saistītas ar politiskajām interesēm. “Pēc man pieejamās informācijas, nenoliedzami uz valdes priekšsēdētāju tika izdarīts spiediens, kā rezultātā valdes priekšsēdētāja zināmā mērā neizturēja psiholoģisko spriedzi un pati uzrakstīja iesniegumu. Jācer, ka uz šo amatu, kas nenoliedzami ir viens no labāk apmaksātākajiem amatiem Jēkabpilī, gan jau, ka pretendentu koalīcijai ir daudz. Jācer, ka, aizejot Meļņikovas kundzei, tiks ielikts profesionālis, nevis kāds no deputātiem vai pietuvinātiem cilvēkiem,” saka Aivars Kraps, Jēkabpils novada domes deputāts (Latvijas attīstībai).

Tā nav pirmā reize, kad līdz ar varas maiņu pašvaldībā notiek izmaiņas slimnīcas valdē. Aivars Kraps, īsi pēc kļūšanas par toreizējās Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāju, no amata atlaida iepriekšējo slimnīcas vadītāju Gvido Liepiņu, savukārt Gvido Liepiņš pirms četriem gadiem – neilgi pēc varas maiņas Jēkabpils domē – nomainīja ilggadējo slimnīcas vadītāju Ivaru Zvīdri, kurš toreiz neslēpa, ka viņa aiziešana no amata ir saistīta ar pašvaldības vadības iecerēm.


#SIF_NVZ2022

Foto: Freepik