Jēkabpils Tūrisma informācijas centrs piedzīvo pārmaiņas

Jēkabpilī drīzumā pārmaiņas piedzīvos Tūrisma informācijas centrs. No pašreizējām telpām tas tiks pārcelts uz Krustpils pils teritoriju, kur speciāli šim mērķim tiek atjaunota vēsturiska ēka. Tūristiem tas nodrošinās informācijas pieejamību vienuviet, jo pilī atrodas arī Jēkabpils Vēstures muzejs.

Krustpils pils pagalmā tiek pārbūvēta ēka, kur agrāk atradās muižas klēts. Vēsturiskās ēkas 1. stāvā iecerēts izvietot Jēkabpils Tūrisma informācijas centru, tādējādi visa tūristiem nepieciešamā informācija par pilsētas vēsturi un apskates objektiem būs pieejama vienuviet – Krustpils pils teritorijā.

Inese Berķe, Jēkabpils Vēstures muzeja direktore: “Pirmajā stāvā būs liela zāle, kurā darbosies darbinieki, kuri apkalpos apmeklētājus, sniedzot informāciju par pili, par pilsētu, par apskates objektiem. Būtībā tūrisma informāciju sniegs tūristiem, kas ierodas muzejā apskatīt apkārtni.”

Savukārt cokolstāvā būs dažādi apskates objekti. Piemēram, saglabājusies telpa, kurā kādreiz atradās Padomju armijas karceris. Apmeklētāji varēs ne tikai apskatīt, kāds izskatījās karceris, bet arī klausīties audio atmiņu stāstus un rast atbildes uz jautājumiem -  par kādiem pārkāpumiem tur varēja nokļūt, cik ilgs laiks bija jāpavada un vai bija iespējams sodu samazināt? Tāpat cokolstāvā būs izvietota ekspozīcija par ceļošanas tradīcijām Jēkabpilī.

Līgums par ēkas pārbūvi noslēgts par vairāk nekā 338,6 tūkstošiem eiro. Paredzēts, ka būvdarbi objektā tiks pabeigti līdz 15. oktobrim, bet vēl jāveic interjera ierīkošana un mēbeļu uzstādīšana, tādēļ Tūrisma informācijas centra atvēršana apmeklētājiem varētu būt tikai pavasarī.