Jēkabpils viesnīcas teritorijā sprādzis apkures katls

Viesnīcas “Daugavkrasti” teritorijā naktī uz otrdienu sprāga apkures katls, nopostot arī piebūvi, kurā katls atradās. Metāla piebūves konstrukcijas un apkures katla detaļas bija izkaisītas 30 metru plašā rādiusā, savukārt blakus esošajai viesnīcai izbiruši divi logi. Par laimi, negadījumā neviens cilvēks nav cietis, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā uzsver, ka viss varēja beigties arī daudz sliktāk.

SIA “Daugavkrasti” valdes loceklis Mārtiņš Krūmiņš no plašiem komentāriem atturas, vien uzsver, ka, ar zināmām problēmām, bet viesnīca darbu turpina. Daļa cietušās mantas bijusi apdrošināta. Valsts policijā informē, ka šobrīd notiek resoriskā pārbaude, bet ticamākais sprādziena iemesls esot apkures katla tehnisks bojājums.

SIA “Jēkabpils siltums” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Karpenko uzsver, ka, lai izvairītos no šādas nelaimes, obligāti pirms katras apkures sezonas jāpārbauda apkures katlu tehniskais stāvoklis un drošības mehānisms, un vislabāk, ja to dara sertificēts speciālists. Savlaicīgi nepamanīts bojājums var izraisīt lielu nelaimi.