Jēkabpils Ziemassvētku egles atvešana izvēršas pārbaudījumā

Ik gadu Jēkabpils galvenā Ziemassvētku egle tiek izvēlēta kādā no apkārtnes mežiem, un brauciens pēc koka vienmēr ir pozitīvām emocijām bagāts, bet ne šogad. Egles nogādāšana uz pilsētu šoreiz izvērtās pavisam citādāka nekā ierasts. 

Tie garāmgājēji, kuri 30.novembra vakarā redzēja Jēkabpils Vecpilsētas laukumā ieripojam mašīnu ar Ziemassvētku egli, nemaz nenojauš, cik sarežģītā pārbaudījumā šoreiz izvērtās ikgadējais brauciens uz mežu pakaļ galvenajai pilsētas svētku rotai.

Lai gan sākotnēji bija plānots egli atvest jau no rīta, savu vietu pilsētas centrā tā ieņēma tikai pēc sešiem vakarā. Slideno un aizputināto ceļu dēļ SIA “Jēkabpils pakalpojumi” tehnika uz visu dienu bija iestrēgusi bez iespējām piekļūt izvēlētajam kokam, tādēļ vakarā, ierodoties pilsētā, strādnieki neslēpa emocijas.

Kā stāsta SIA “Jēkabpils pakalpojumi” būvinženieris Aigars Začests: “Sniega daudzums, kas sasniga pa pagājušo nakti, stipri apgrūtināja mums piekļūšanu Ziemassvētku eglei. Kopējais sniega segas biezums bija apmēram 30 centimetri. Mēs veicām gan pievedceļu attīrīšanu, rezultātā mūsu mašīnas ieslīdēja grāvī – gan smagās, gan vieglās mašīnas. Mūsu galvenā mašīna, kas attīrīja ceļa segumu no sniega, ieslīdēja grāvī, un lielāko daļu laika mēs veltījām tam, lai mēs to mašīnu dabūtu ārā no grāvja. Mēs piesaistījām Autoceļu uzturētāja tehniku, un mums atbrauca palīgā arī viens vietējais zemnieks. Respektīvi ar diviem traktoriem mēs visu izdarījām.” 

Grāvī bija ieslīdējusi arī pašvaldības fotogrāfa Jāņa Lāča automašīna: “Varētu teikt tā, ka tas bija viens no interesantākajiem un sarežģītākajiem eglītes pārvešanas momentiem Jēkabpilī. Nevienu gadu tā nav gājis. Tur traktors ar arklu atbrauca no saimniecības, palīdzēja izvilkt mašīnu uz ceļa. Un tagad praktiski, kad esam šeit, tā ir kā pasaka, kā skaists notikums, par kuru mēs varēsim ilgi runāt un stāstīt citiem.” 

2021.gada Ziemassvētku egle tika nozāģēta Viesītes virsmežniecībā. Koka augstums ir 14 metri, vecums – 27 gadi. Egle tiks rotāta ar košām dekorācijām zelta toņos, kā arī ar gaismas virtenēm, bumbām un citiem elementiem.

Jēkabpils novada pašvaldības vecākā ainavu arhitekte Anda Klints ReTV Ziņām stāsta: “Rotājumi paredzēti zelta tematikā ar pāris niansītēm jaunām. Protams, katru gadu ir kaut kas jauns, tā nav, ka atkārtojas. Arī šogad būs kaut kas jauns. Un varu piebilst, ka tā nebūs tikai egle, kas būs izrotāta, bet arī daļa no Vecpilsētas laukuma tiks izrotāta ar dekorācijām un visādiem objektiem. Pārvērtīsies par tādu kā Ziemassvētku pilsētiņu.”

Līdz šim Jēkabpilī jau iemirdzējies vides objekts – Adventes vainags, kas izvietots uz rotācijas apļa, bet drīzumā pilsētu greznos vēl daudzi citi svētku rotājumi. Kopējās gaismas dekoru nomāšanas, iegādes, uzstādīšanas un novākšanas izmaksas šogad novada pašvaldībai būs aptuveni 50 tūkstoši eiro.


Foto: Vidusdaugavas TV