Jelgavā aizturēts vīrietis, kas nelegāli izplatījis Krievijas propagandas televīziju programmas

Valsts policija aizturējusi kādu vīrieti par nelegālu televīzijas pakalpojumu izplatīšanu aptuveni 100 mājsaimniecībām Jelgavā un Jelgavas novadā, informēja policija.

Vīrietis par atlīdzību nodarbojies ar Latvijā nelikumīgu televīzijas programmu izplatīšanu. Aizturētais 1970.gadā dzimušais vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. Policija pārtrauca nelegālo televīzijas pakalpojumu pieejamību aizturētās personas klientiem.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka ilgstošā laika periodā vīrietis, kurš nav reģistrēts kā televīzijas pakalpojumu sniedzējs Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē vai citā Eiropas Savienības uzraudzības iestādē, nodarbojās ar Latvijā nelikumīgas televīzijas uzstādīšanu un sniedza nelicencētus televīzijas pakalpojumus, kas nodrošina piekļuvi Krievijas propagandas kanāliem, kuri saskaņā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņu padomes lēmumiem Latvijā ir aizliegti.

Pēc vīrieša aizturēšanas Jelgavā veiktas septiņas kratīšanas, kurās policisti izņēma televīzijas signāla uztvērējus, kodu kartes, kodu karšu lasītājus un citas ierīces, kam ir pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar sabiedrisko darbu vai ar naudas sodu. Patlaban aizdomās turētajai personai ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.


Foto: Freepik