Jelgavā atklāj jaunu bērnudārzu

Jelgavā kā citās lielajās pilsētās un visā Pierīgā vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē ir viens no sāpīgākajiem jautājumiem. Šodien Jelgavā durvis vēra divpadsmitais pašvaldības bērnudārzs. Jaunā bērnudārza atvēršana bija ilgi gaidīti svētki 160 mazuļiem un viņu vecākiem. Tomēr, lai rindā uz vietu nebūtu jāgaida, esot jāuzbūvē vēl vismaz viens bērnudārzs.

Alnītis turpmāk būs ne tikai Jelgavas pilsētas, bet arī 160 mazo jelgavnieku pirmās mācību iestādes simbols. Lielākiem bērniem šis notikums ir vēl vairāk gaidīts, bet vecākiem satraukums vēl lielāks, jo bērni līdz šim jau bijuši pie auklītes vai privātajā dārziņā. 

Jaunais dārziņš ar astoņām grupām izveidots atjaunojot vēsturisko bērnudārza ēku, kam piebūvēta piebūve. Vēl mirkli pirms grupiņās sabirs bērni vadītāja izrāda jauno māju, kuras aprīkojumā ir ne vien daudz  mūsdienīgu tehnoloģiju, bet arī daudz koplietošanas telpu, kurās bērniem būs iespēja pamazām iekļauties kompetenču izglītībā. Galvenais, ka gandrīz izdevies atrast visus nepieciešamos darbiniekus. PII “Alnītis” vadītāja Anna Sloka: “Mums ir atnākuši ļoti daudzi studenti, kuri šobrīd iestājušies augstskolā. Teiktu, ka viņi pat bija atnākuši pieteikties citām vakancēm, pārrunu laikā ir izdevies ieraudzīt tās stiprās puses un pierunāt sākt mācīties par skolotājiem.”

“Alnītis” ir divpadsmitais pašvaldības bērnudārzs. Vēl pilsētā ir desmit privātās pirmsskolas izglītības iestādes. Kā ReTV stāsta Izglītības pārvaldes vadītājs vietniece, kopumā tajos mācās ap trīs tūkstošiem mazuļu. Tomēr arī ilgi gaidītā jaunā bērnudārza atvēršana ir tikai solis uz priekšu, lai mazinātu rindas uz vietām pašvaldības bērnudārzos. Jelgavas izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma: “Uz 800 vēl paliek, jo patiesībā jau katru dienu kāds mazulis sasniedz pustora gadu vecumu, rīt varētu doties uz bērnudārzu, bet vietas nav. Tūliņ maijā mēs kā katru gadu sāksim komplektēt šobrīd darbojošos bērnudārzus. Piešķirsim vairāk nekā 400 vietas. Rinda saruks, bet pilnībā neizdosies visus nodrošināt.”

 Lai gan Jelgavā tāpat kā citviet Latvijā straujš dzimstības pieaugums neesot, bērnu skaits, kam nepieciešamas vietas bērnudārzā, palielinoties, jo pēdējā laikā parādījusies tendence uz  Jelgavu pārcelties jaunām ģimenēm. Panākt, lai rindas nebūtu, esot iespējams apmēram trīs gados, jo nepieciešamas vēl viens jauns bērnudārzs un vēl ciešāka sadarbība ar esošajiem privātajiem dārziņiem.