Jelgavā notikusi Piena paku regate

Nedēļas nogalē Jelgavā aizvadīta divdesmitā Piena paku laivu regate, kurā piedalījās vienpadsmit no pakām veidoti peldlīdzekļi. To vienīgais dzinējspēks ir cilvēka spēks, bet uz ūdens tās notur vienīgi tukšas piena pakas. Neparastā regate izsākusies kā jautrs papildinājums “Piena, maizes un medus” svētkiem, kas šogad notika jau divdesmit otro reizi.

Vēl pēdējie darbiņi pie vizuālā noformējuma, un peldlīdzekļi, kuru izgatavošanai izmantots tūkstošiem piena paku, būs gatavi mēroties spēkiem Driksas upē.

Vieni no senākajiem piena paku laivu regates dalībniekiem ir uzņēmuma “Kanclers” komanda, kas regatē piedalās jau kopš 2003. gada “Tie bija divi studenti. Mans brāļa dēls un vēl viens students. Tā bija pavisam maza laiviņa, viņi pa pusei noslīka. Tāpēc mēs tagad ejam uz tādām milzīgākām laivām, lai būtu droši,” stāsta Ilva Mieze, uzņēmuma “Kanclers” komandas kapteine.

Šogad “Kanclera” laiva ir ne vien liela, bet arī grezna, jo kā tēma izvēlēta labi zināmā filma “Ceplis”, kas atspoguļojas arī komandas nosaukumā “Kanclers ir, bija un būs varens”.

Konkrētai tēmai pievērsusies arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas komanda. “Bibliotēka piedalās piekto gadu. Šogad mēs esam uzbūvējuši “Alises brīnumzemi”, divas meitenes no mūsējām saģērbušās - viena kā Alise, otra arī kā tēls no pasakas. Mums iedeva ļoti daudz maisu ar piena pakām. Galvenais sataisīt, lai nenogrimst,” saka Rūdolfs Parakēvičs, komandas “Bibliolaiva 5” pārstāvis.

Pirmajā regates gadā laivas taisīja dažas sarunātas komandas, savukārt no otrā gada regate tika veidota kā konkurss, kur ikviens dalībnieks var pieteikties un veidot savu piena paku laivu. “Pirmos gadus pat taisījām pamācības komiksu veidā, kā tieši laiva turas kopā, cik liela kravnesība ir vienai piena pakai. Pirmajos gados tās piena pakas tika dotas tādā veidā, ka piepildītas ar sķidrumu. Pakas tika pārdurtas, sķidrums izliets, bet, lai iedotu komandu dalībniekiem, iestādē “Kultūra” bija komanda, kas katru paku aizlīmēja ar skoču, tad deva tālāk,” pauž Ivars Pirvics, pašvaldības iestādes “Kultūra” projektu vadītājs.

Šogad Driksā devās 11 dažādas piena paku laivas, lai sacenstos par uzvarētāja godu 13 nominācijās. 20. jubilejas reizē pirmo reizi savu laivu bija uzbūvējuši arī pasākuma organizatori - pašvaldības iestāde “Kultūra”, kas gan regatē piedalījās ārpus konkursa. Divdesmit gadi esot pietiekami ilgs laiks, lai izvērtētu padarīto. Regate nākamgad turpināsies vai tās vietā būs cita alternatīva, organizatori vēl neatklāj. Vien tradicionālā tikšanās Jelgavā augusta pēdējā sestdienā gan noteikti palikšot.