Jelgavā par Covid-19 vakcīnām liela interese

Pirmajā masu vakcinācijas dienā Jelgavā rinda ir tik gara, ka stiepjas teju apkārt visam Zemgales Olimpiskā centra stāvlaukumam. Iedzīvotāji sabraukuši gan no Dobeles, gan Rīgas, gan citiem novadiem. Šoreiz nevienu nebaida, ka potēts tiek ar “AstraZeneca”.

Vēl pirms centra atvēršanas rindā stāvējuši vairāki desmiti cilvēku, bet ap desmitiem uz vakcīnu gaida jau vairāk nekā simts cilvēku. Iemesli, kāpēc izvēlējušies šurp nākt, ir visai dažādi, bet galvenokārt rindā stāvētāji pauž vēlmi pēc no ierobežojumiem neatkarīgas dzīves. Šī iemesla dēļ neesot par grūtu nobraukt arī pussimts kilometru.

Galvenokārt potēties vēlas gados jauni cilvēki, bet kāds vecāks kungs stāsta, ka ģimene viņu deleģējusi būt par “izmēģinājumu trusīti”.

Zemgales Olimpiskajā centrā iekārtotas sešas vakcinācijas vietas. Atšķirībā no iepriekšējās reizes, kad poti saņemt varēja tikai prioritārās grupas, šodien aizņemtas ir visas potēšanas kabīnes.

Vakcinācijas organizatore-administratore Jūlija Florence saka: “Pirmā stunda mums bija diezgan aktīva. Jau uz šo brīdi ir paņemti 120 cilvēki. Jau izvakcinēti un atpūšas zāles otrā daļā.”

Lai gan pēc vakcinācijas visi jūtas labi, uzrunātie teic, ka bažas par to, ka saņemta “AstraZeneca” pote nedaudz esot.

Rinda uz vakcinēšanos Jelgavā tika slēgta plkst.13.00. Kā informēja Vakcinācijas projekta birojs, līdz 13.30 vakcīnu bija saņēmuši 500 cilvēki. Rīt masu vakcinācija turpināšoties.


Foto: unsplash.com