Jelgavā pašvaldības darbinieku atalgojums nākamgad plānots zemāks par noteikto minimālo likmi

Nākamajā gadā Jelgavā pašvaldības darbinieku atalgojums plānots zemāks par Valsts kancelejas noteikto minimālo likmi, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Jelgavas domes kopīgajā komiteju sēdē deputāti skatīja divus lēmumprojektus - "Jelgavas valstspilsētas pašvaldības domes deputātu mēnešalgas noteikšana" un "Jelgavas valstspilsētas domes deputātu un pašvaldības darbinieku atlīdzības kārtība". Tie paredz atbilstoši likuma grozījumiem Jelgavas pašvaldībā pakāpeniski sākt atalgojuma paaugstināšanu.

Šobrīd Jelgavas pašvaldības darbinieku atalgojums nesasniedz valstī noteikto minimālo atalgojuma likmi un arī pēc plānotā pieauguma tas būs par 10% zemāks nekā dažādām amatu kategorijām paredzētā minimālā atalgojuma apmērs 2023.gadā.

Šā gada 1.jūlijā stājās spēkā Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma grozījumi, kuru mērķis ir pakāpeniski paaugstināt valsts pārvaldes atlīdzības konkurētspēju, lai līdz 2027.gadam valsts pārvaldē strādājošajiem alga būtu vidēji 80% no privātajā sektorā attiecīgajos amatos maksātā atalgojuma. Līdz ar to Valsts kanceleja ir noteikusi minimālo un maksimālo algu apmēru. Lai līdz 2027.gadam izpildītu likuma normu, Jelgavas pašvaldība nākamajā gadā plāno darbinieku atalgojumu noteikt 90% apmērā no likumā noteiktā mēnešalgu intervāla minimuma. Savukārt domes priekšsēdētāja, vietnieku un deputātu atalgojums plānots 75% apmērā no maksimālās noteiktās mēnešalgas nākamajam gadam.

Valsts kanceleja nākamajam gadam ir noteikusi maksimālo atalgojumu arī domes priekšsēdētājam, vietniekiem un deputātiem. Valstspilsētas domes un novada domes priekšsēdētājam, ja attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā iedzīvotāju skaits pārsniedz 20 000, maksimālā mēnešalga noteikta 5915 eiro, domes priekšsēdētāja vietniekam - 4550 eiro, bet deputātiem - 1820 eiro.

Sagatavotais lēmumprojekts "Jelgavas valstspilsētas pašvaldības domes deputātu mēnešalgas noteikšana" domes vadībai un deputātiem atalgojumu paredz 75% apmērā no Valsts kancelejas noteiktās maksimālās mēnešalgas.

Plānots, ka jaunā atlīdzības kārtība stāsies spēkā pēc nākamā gada Jelgavas pašvaldības budžeta apstiprināšanas. Sagatavotie lēmumprojekti vēl jāapstiprina Jelgavas domes sēdē 22.decembrī.


Foto: Freepik